В Україні планують змінити правила закупівель озброєння

В Україні заплановані зміни до положень Постанови КМУ № 1275, які регулюють закупівлю озброєння

В Україні планують змінити правила закупівель озброєння

Додаткова потреба в оборонних закупівлях

Про це стало відомо під час обговорення у Парламенті робочої групи з інвестицій в українську оборонку з представниками Уряду, а також виробниками зброї.

Під час засідання Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів представники трьох міністерств – Міноборони, Мінстратегпрому та Мінекономіки – підтримали зміни, які були спільно напрацьовані спецкомісією та оборонними асоціаціями.

Які зміни наразі заплановані:

  1. Запровадження поетапної виплати винагороди для компаній-постачальників за державними контрактами.
  2. Уточнення формулювання форс-мажорних обставин при виконанні контрактів.
  3. Врахування курсової різниці та її впливу на ціну контрактів.
  4. Зміна нарахування штрафних санкцій.

Голова Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів та голова робочої групи по ОПК Галина Янченко зазначила, що на сьогодні ринок оборонної продукції монополізований і зарегульований.

«Де-факто заборонений експорт, законодавчо обмежена прибутковість компаній. До цього додаються ще достатньо жорсткі умови контрактів. Щоб перемогти, ми маємо розвивати як армію, так і оборонно-промисловий комплекс. Необхідно принаймні трохи «розкрутити гайки», щоб сектор міг розвиватись і постачати нові, кращі зразки озброєння, а після перемоги стати драйвером української економіки», – наголосила Галина Янченко.

Заступниця Міністра економіки України Надія Бігун додала, що буде доцільним імплементувати низку пропозицій в примірні договори.

Водночас як розповів заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олег Можний, пропозиції робочої групи будуть подані на розгляд Уряду.

Джерело: офіційний сайт Армія PRO

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2412

Державний замовник у сфері оборони

Закупівлі товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони вважаються оборонними закупівлями. Їх проводять державні замовники у сфері оборони та/або служба державного замовника. Розглянемо детальніше, кого до них відносять та якими повноваженнями вони наділені
115

Товари оборонного призначення

Для забезпечення потреб сектору безпеки й оборони державні замовники у сфері оборони, служби державного замовника, військові частини, організації (установи, заклади), що уповноважені державним замовником, проводять оборонні закупівлі, у т. ч. закуповують товари оборонного призначення. Розглянемо детальніше які ж це товари, коли вони не вважатимуться такими та коли операції з постачання товарів оборонного призначення звільнятимуть від оподаткування ПДВ
391

Що таке спрощена закупівля

Розглянемо, в яких випадках замовники можуть використовувати спрощену закупівлю, коли діють Особливості № 1178. Та окреслимо етапи спрощеної закупівлі в умовах воєнного стану
3417

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді