В Україні планують змінити правила закупівель озброєння

В Україні заплановані зміни до положень Постанови КМУ № 1275, які регулюють закупівлю озброєння

В Україні планують змінити правила закупівель озброєння

ВЕБІНАР. Як оборонному замовнику правильно провести спрощену закупівлю

Порівняльна таблиця змін до Закону № 922

Про це стало відомо під час обговорення у Парламенті робочої групи з інвестицій в українську оборонку з представниками Уряду, а також виробниками зброї.

Під час засідання Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів представники трьох міністерств – Міноборони, Мінстратегпрому та Мінекономіки – підтримали зміни, які були спільно напрацьовані спецкомісією та оборонними асоціаціями.

Які зміни наразі заплановані:

  1. Запровадження поетапної виплати винагороди для компаній-постачальників за державними контрактами.
  2. Уточнення формулювання форс-мажорних обставин при виконанні контрактів.
  3. Врахування курсової різниці та її впливу на ціну контрактів.
  4. Зміна нарахування штрафних санкцій.

Голова Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів та голова робочої групи по ОПК Галина Янченко зазначила, що на сьогодні ринок оборонної продукції монополізований і зарегульований.

«Де-факто заборонений експорт, законодавчо обмежена прибутковість компаній. До цього додаються ще достатньо жорсткі умови контрактів. Щоб перемогти, ми маємо розвивати як армію, так і оборонно-промисловий комплекс. Необхідно принаймні трохи «розкрутити гайки», щоб сектор міг розвиватись і постачати нові, кращі зразки озброєння, а після перемоги стати драйвером української економіки», – наголосила Галина Янченко.

Заступниця Міністра економіки України Надія Бігун додала, що буде доцільним імплементувати низку пропозицій в примірні договори.

Водночас як розповів заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олег Можний, пропозиції робочої групи будуть подані на розгляд Уряду.

Джерело: офіційний сайт Армія PRO

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

Закупівлі для потреб оборони відіграють ключову роль у забезпеченні національної безпеки та суверенітету країни. Крім цього оборонні закупівлі відрізняються від «класичних» публічних закупівель. Розберімося у законодавчому регулюванні оборонних закупівель в умовах воєнного стану
2143

Оборонні закупівлі із застосуванням ЕСЗ

Оборонні закупівлі мають ряд особливостей. Ключові аспекти закупівель за спрощеними торгами із застосуванням електронної системи роз’яснює експерт. Будьте уважні, адже станом 30 квітня 2021 року в системі Прозорро вже було зафіксовано закупівлі на загальну суму понад 360 млн. грн згідно з цією процедурою, що суперечить вимогам Закону України «Про оборонні закупівлі», оскільки закупівлям за оборонними процедурами має передувати затвердження трьохрічного плану закупівель та визначення Кабінетом Міністрів України переліку замовників в сфері оборони .
1365

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді