Медичні закупівлі оголосили закупівлю обладнання для діагностики раку радіофармпрепаратами

Медичні закупівлі України розпочали придбання обладнання для діагностики раку радіофармпрепаратами

Медичні закупівлі оголосили закупівлю обладнання для діагностики раку радіофармпрепаратами

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями

Медичні закупівлі України (МЗУ) оголосили закупівлю обладнання, необхідного для укомплектування лабораторій, де вироблятимуть радіофармацевтичні лікарські засоби, що використовуватимуться в діагностичних центрах для виявлення ракових клітин в організмі людини. Закупівля, зокрема, охоплює придбання обладнання для лабораторії контролю якості та дозиметрії.

Відповідне оголошення розміщено в електронній системі Prozorro, на здійснення закупівлі бюджетом передбачено близько 1,2 млрд грн без ПДВ.

Для підготовки технічних вимог МЗУ провели чисельні ринкові консультації, у тому числі із використанням глобальної закупівельної системи «SAP», а також врахували досвід низки провідних європейських країн, які реалізували подібні проєкти.

Найбільшу частину витрат становлять три прискорювачі важких часток (циклотрони), які встановлять у спеціально збудованих приміщеннях із дотриманням вимог виробника та технічних стандартів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Лабораторії для виробництва радіофармпрепаратів планують побудувати в Києві, західних та центральних областях України.

«Реалізація цього проєкту – це складний, поетапний процес, який містить кілька ключових фаз. У 2024 році ми розпочнемо із закупівлі циклотронів, допоміжних будівельних послуг і супутнього обладнання для виробництва радіофармпрепаратів. У 2025 році ми зосередимося на підготовці приміщень та придбанні ПЕТ-КТ сканерів, які будуть використовуватися для діагностики пацієнтів у цих центрах. Завдяки цьому інноваційні методи діагностики онкології стануть доступнішими для більшої кількості українців», – Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоровʼя України.

Як це допоможе у діагностиці онкозахворювань?

Радіофармпрепарати, виготовлені за допомогою такого обладнання, дозволяють поліпшити візуалізацію пухлин та метастазів, які важко виявити за допомогою інших методів діагностики.

Тож радіоізотопна діагностика, якою є ПЕТ-КТ (позитронно-емісійна комп’ютерна томографія), вважається одним із кращих діагностичних методів. Це значно підвищує точність діагностики онкохвороб, а також інших захворювань, таких як неврологічні та серцево-судинні тощо.

На сьогодні в Україні така діагностика не є широкодоступною для пацієнтів, оскільки в країні налічується лише кілька працюючих ПЕТ-КТ, що не відповідає мінімальним європейським стандартам (один томограф – на мільйон населення).

Джерело: офіційний сайт МОН

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з публічних закупівель 2025

Навчання уповноважених осіб у сфері публічних закупівель особливо затребуване у 2025 році. Законодавство під час воєнного стану зазнає змін чи не щомісяця, а відповідальність все ж така висока, штрафи «кусючі». Щоб підвищити свою кваліфікацію закупівельника та уникнути «грошових покарань», оберіть онлайн навчання з публічних закупівель, що найбільше відповідає вашим вимогам. Які є варіанти – розповідаємо
694

Закупівля за договором керованого доступу

Закон про публічні закупівлі не поширюється на придбання за договором керованого доступу, однак є вимога оприлюднити звіт. Що врахувати під час закупівлі ліків за договором керованого доступу - пояснюємо
279

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями: оновлена навчальна програма

В умовах війни робота закупівельника у сфері медицини важлива як ніколи. Вона допомагає зберігати життя та здоров'я мільйонів українців, і що особливо важливо нині – забезпечити доступ наших воїнів до необхідних ліків та препаратів. Тож, аби ви вільно орієнтувалися у законодавчих змінах і не допускали помилок, ми створили для вас навчальну програму
1184

Як визначити предмет закупівлі для лікарських засобів

Якщо ви проводите закупівлі ліків, маєте обов’язково врахувати, що предмет закупівлі лікарських засобів визначається не за четвертою цифрою й не так, як для медичних виробів. Як правильно діяти, щоб не порушити вимог законодавства — у статті
7859

Класифікатор медичних виробів НК 024:2023

Інформацію про предмет закупівлі медвиробу в електронній системі зазначають за його кодом та назвою відповідно до національного класифікатора НК 024:2023 «Класифікатор медичних виробів». Тож скачайте класифікатор, щоб завжди мати його під рукою
8410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді