Державний оператор тилу за пів року роботи заощадив понад 13 млрд гривень

За 6 місяців роботи Державний оператор тилу уклав 391 договір на понад 47 млрд грн.

Державний оператор тилу за пів року роботи заощадив понад 13 млрд гривень

Додаткова потреба в оборонних закупівлях

У військові частини вже поставлено 38% від закупленого обсягу. Економія склала понад 13 млрд грн або 22% від доведеного до агенції бюджету. При цьому 94% закупівель здійснюються в електронній системі Prozorro.

Зокрема, за напрямом речового забезпечення

  • укладено 232 договори на суму 14,8 млрд грн;
  • економія склала 2,7 млрд грн (15.3%).

Також вдалося значно розширити конкуренцію та залучити 24 нових постачальників до закупівель ДОТ. Всього наразі речове майно для ЗСУ постачають 97 компаній.

За напрямом пально-мастильних матеріалів:

  • укладено 82 договори на суму 11,3 млрд грн;
  • економія склала 5.3 млрд грн (31.6%).

Досягнення такого значного рівня економії стало можливим завдяки точному встановленню очікуваної вартості закупівель, а також використанню регулювання, що дозволяє закуповувати ПММ для потреб Сил оборони без ПДВ.

За напрямком харчування та продовольчого забезпечення:

  • укладено договорів на суму 21,2 млрд грн;
  • середня вартість комплекту харчування 113 грн.

Зокрема були внесені значні зміни до переліку харчових продуктів, що поставляються військовим, для підвищення якості та смакових властивостей раціонів.

«Реформувати закупівлі для Збройних Сил України під час повномасштабної війни – надзвичайно складне завдання. Це вимагає значних зусиль, координації та прозорості на всіх рівнях. Однак перші результати змін доводять правильність обраного шляху. Здійснені кроки вже дозволили підвищити ефективність процесу закупівель, що зі свого боку позитивно впливає на забезпечення наших військових усім необхідним. Ми повинні й надалі дотримуватися принципу – ЗСУ мають отримувати максимум, щоб боронити нашу землю від агресора. Лише таким чином ми зможемо гарантувати стабільний захист та безпеку нашої країни», – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

МОУ нагадує, Державний оператор тилу – агенція, що здійснює тилове забезпечення Збройних сил України з 1 грудня 2023 року. ДОТ уповноважений Міністерством оборони забезпечувати ЗСУ одягом та амуніцією, пально-мастильними матеріалами й харчуванням.

Джерело: офіційний сайт МОУ

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
145

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2415

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
74

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді