Державний оператор тилу за пів року роботи заощадив понад 13 млрд гривень

За 6 місяців роботи Державний оператор тилу уклав 391 договір на понад 47 млрд грн.

Державний оператор тилу за пів року роботи заощадив понад 13 млрд гривень

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

У військові частини вже поставлено 38% від закупленого обсягу. Економія склала понад 13 млрд грн або 22% від доведеного до агенції бюджету. При цьому 94% закупівель здійснюються в електронній системі Prozorro.

Зокрема, за напрямом речового забезпечення

  • укладено 232 договори на суму 14,8 млрд грн;
  • економія склала 2,7 млрд грн (15.3%).

Також вдалося значно розширити конкуренцію та залучити 24 нових постачальників до закупівель ДОТ. Всього наразі речове майно для ЗСУ постачають 97 компаній.

За напрямом пально-мастильних матеріалів:

  • укладено 82 договори на суму 11,3 млрд грн;
  • економія склала 5.3 млрд грн (31.6%).

Досягнення такого значного рівня економії стало можливим завдяки точному встановленню очікуваної вартості закупівель, а також використанню регулювання, що дозволяє закуповувати ПММ для потреб Сил оборони без ПДВ.

За напрямком харчування та продовольчого забезпечення:

  • укладено договорів на суму 21,2 млрд грн;
  • середня вартість комплекту харчування 113 грн.

Зокрема були внесені значні зміни до переліку харчових продуктів, що поставляються військовим, для підвищення якості та смакових властивостей раціонів.

«Реформувати закупівлі для Збройних Сил України під час повномасштабної війни – надзвичайно складне завдання. Це вимагає значних зусиль, координації та прозорості на всіх рівнях. Однак перші результати змін доводять правильність обраного шляху. Здійснені кроки вже дозволили підвищити ефективність процесу закупівель, що зі свого боку позитивно впливає на забезпечення наших військових усім необхідним. Ми повинні й надалі дотримуватися принципу – ЗСУ мають отримувати максимум, щоб боронити нашу землю від агресора. Лише таким чином ми зможемо гарантувати стабільний захист та безпеку нашої країни», – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

МОУ нагадує, Державний оператор тилу – агенція, що здійснює тилове забезпечення Збройних сил України з 1 грудня 2023 року. ДОТ уповноважений Міністерством оборони забезпечувати ЗСУ одягом та амуніцією, пально-мастильними матеріалами й харчуванням.

Джерело: офіційний сайт МОУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуг питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
4791

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72481

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
103

Класифікація медичних виробів

Медичні вироби класифікуються за різною метою їх застосування. Пояснимо, що врахувати замовнику у закупівлі медичних виробів
177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді