Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві
Як комісія МОН визначала проєкти
Громади подавали заявки через систему DREAM. Після цього обласні військові адміністрації надавали рекомендації та пропозиції проєктів для фінансування. Комісія МОН відповідно до критеріїв, визначених постановою КМУ від 12 квітня 2024 р. № 417 і рекомендацій ОВА, відібрала проєкти, які отримають фінансування.
Це 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів переважно у 8 прифронтових і прикордонних із росією областях. Загальна вартість цих проєктів – 2,19 млрд гривень.
Також триває донабір проєктів укриттів від окремих областей. Оприлюднення результатів очікується до 7 червня. За перебігом робіт щодо ремонту й будівництва укриттів стежте на сайті та сторінках МОН.
Окрім цього, відповідно до постанови, громади повинні щомісяця надавати інформацію про використання коштів та завантажувати фотографії об’єктів на платформу DREAM. Кожен охочий може ознайомитися з проєктами, статусом і кошторисом.
Громади, які не отримали кошти на облаштування безпечних освітніх просторів у межах субвенції, мають можливість залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів.
Для цього громади мають:
- створити свій профіль в екосистемі DREAM;
- додати власні проєкти;
- стежити за оголошеннями про можливість фінансової підтримки.
Додаткові матеріали щодо розроблення проєктно-кошторисної документації, облаштування та фінансування укриттів можна знайти на порталі «Моя Фортеця». Також є можливість окремо переглянути розроблені проєкти повторного використання та адаптувати під потреби закладу освіти. Деякі з цих проєктів громади вже використовували в межах подання на субвенцію.
Отримати відповіді на запитання щодо безпечних освітніх просторів і розроблення ПКД можна в телеграм-чаті підтримки «Моя Фортеця».
Джерело: офіційний сайт МОН