У Раді готовий до розгляду законопроєкт про оприлюднення у Prozorro цін на будматеріали

30 травня 2024 року на засіданні профільного Комітету ВРУ було розглянуто проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення оприлюднення замовниками у електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво).

У Раді готовий до розгляду законопроєкт про оприлюднення у Prozorro цін на будматеріали

Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві

Законопроєкт № 11057 від 04.03.2024 спрямований на забезпечення максимальної відкритості та прозорості інформації про використання публічних фінансів на закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з капітального ремонту та будівництва шляхом оприлюднення інформації про ціни на матеріальні ресурси.

Зазначене сприятиме:

  • запобіганню корупційним діям і зловживанням під час проведення таких закупівель;
  • запропонований підхід сприятиме конкуренції у таких закупівлях та поверненню цін на матеріальні ресурси у будівництві до ринкових.

Прийняття проєкту Закону дозволить забезпечити дотримання міжнародного стандарту забезпечення прозорості та підзвітності під час використання публічних коштів, а його реалізація стане доказом української влади у намірах забезпечити прозоре та ефективне використання коштів міжнародних партнерів на відбудову України.

«Наш законопроєкт пропонує зобов’язати усіх замовників будівельних робіт оприлюднювати у Prozorro ціни на будівельні матеріали протягом трьох робочих днів із дати укладання договору з підрядником або внесення відповідних змін в укладені договори», – зазначила Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

За її словами, такий підхід надзвичайно важливий, оскільки:

  1. У 80% випадків замовники будівництва не публікують ціни на будівельні матеріали. 9 з 16 ОДА проігнорували запит народної депутатки щодо найдорожчих закупівель робіт із будівництва фортифікацій. Лише 7% кошторисів від загальної вартості будівельних підрядів на фортифікації у 27 млрд грн наразі вдалося отримати депутатськими запитами.
  2. Тільки за 2022-2023 роки повномасштабного вторгнення в Україні витратили на будівельні закупівлі через Prozorro приблизно 520 млрд грн. Для порівняння, на закупівлі зброї за ці два воєнні роки використано близько 670 млрд грн.
  3. У тих кошторисах, до яких отримали доступ журналісти-розслідувачі, наявні завищення цін на будівельні матеріали на 20-40% від ринкових цін. За даними «Наших грошей», у кошторисі на реконструкцію Дегтярівського шляхопроводу в Києві при загальній сумі у 920 млн грн ціна на асфальт була завищена на 20%, а арматура – на 30-40%.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічне завдання на проектування

Що таке технічне завдання на проектування та його роль, вимоги до складання ТЗ відповідно до ДБН, основні елементи ТЗ, а також приклад складання технічного завдання — у статті
54

Поточний ремонт: код ДК і предмет закупівлі

Визначити код ДК поточного ремонту — складне завдання як для новачків, так і для досвідчених закупівельників. Щоб зробити все правильно, окрім закупівельного, потрібно знати ще й законодавство у сфері будівництва. Як проходить закупівля послуг з поточного ремонту, як визначити код ДК і предмет закупівлі, дізнайтеся зі статті
53624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді