Реєстр антиконкурентних узгоджених дій вже працює у тестовому режимі (див. за посиланням https://reyestr.amcu.gov.ua/). Він дає змогу оперативно відслідковувати інформацію про наявність або відсутність учасників торгів у переліку порушників законодавства про захист економічної конкуренції.
Тож замовники за потреби зможуть у Реєстрі антиконкурентних узгоджених дій за пошуковим запитом перевірити учасників на участь в антиконкурентних узгоджених дій, зробити вибірку інформації за багатьма критеріями, сформувати витяг (див. рис.).
АМКУ веде та оприлюднює єдиний відкритий Реєстр антиконкурентних узгоджених дій відповідно до статті 48-1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 № 2210-III (далі – Закон № 2210).
Державний реєстр суб’єктів господарювання, притягнутих до відповідальності за вчинення порушення, яке передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону № 2210, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів (Реєстр антиконкурентних узгоджених дій) – єдина відкрита автоматизована система накопичення, обробки, обліку та надання інформації про суб’єктів господарювання, які протягом останніх трьох років притягалися до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 цього Закону, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, для цілей Закону України «Про публічні закупівлі» (стаття 1 Закону № 2210).
Також АМКУ на сьогодні інформацію про суб’єктів господарювання, що вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» вносить до Зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів, які постійно оновлює та оприлюднює на вебсайті АМКУ.
Нагадаємо, що на вимогу підпункту 4 пункту 47 Особливостей замовник приймає рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли суб’єкт господарювання (учасник процедури закупівлі) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.
Джерело: офіційний сайт АМКУ