МОН визначило проєкти на ремонт і будівництво укриттів у закладах загальної середньої освіти

Комісія Міністерства освіти і науки України розглянула проєкти на отримання державного фінансування для капітального ремонту або будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти.

МОН визначило проєкти на ремонт і будівництво укриттів у закладах загальної середньої освіти

image47
Вікторія Максимова головний редактор Вищої школи Закупівельника
Проведення закупівель — клопітка та відповідальна справа. Щоб розібратися в нюансах, потрібен час та досвід. Саме таким досвідом діляться експерти Вищої школи Закупівельника на уроках програми «Національна сертифікація з публічних закупівель в умовах воєнного стану». Скористайтеся можливістю опанувати одну тему програми абсолютно безплатно — авторизуйтеся або зареєструйтеся

Цього року громади подавали проєкти через платформу підзвітного управління DREAM. З 18 до 26 квітня на платформу надійшло 108 проєктів на фінансування коштом субвенції. Обласні військові адміністрації погодили 64 проєкти з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону й розуміння безпекової ситуації.

Комісія МОН відповідно до критеріїв, визначених постановою від 12 квітня 2024 р. № 417, і рекомендацій ОВА, відібрала проєкти, які отримають фінансування укриттів у закладах загальної середньої освіти. Це 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів в основному у 8 прифронтових і прикордонних областях. Загальна вартість цих проєктів – 2,19 млрд гривень.

Серед затверджених проєктів:

  • Харківська область – будівництво 5 протирадіаційних укриттів і сховищ та капітальний ремонт 1 протирадіаційного укриття;
  • Дніпропетровська область – будівництво 6 протирадіаційних укриттів та сховищ і капітальний ремонт 2 споруд подвійного призначення;
  • Запорізька область – будівництво 5 протирадіаційних укриттів;
  • Чернігівська область – будівництво 5 та ремонт 2 протирадіаційних укриттів;
  • Миколаївська область – будівництво 3 укриттів та ремонт 4 захисних споруд і протирадіаційних укриттів;
  • Херсонська область – будівництво 3 захисних споруд і капітальний ремонт 1 підвального приміщення;
  • Одеська область – будівництво 3 споруд подвійного призначення та ремонт 1 споруди;
  • Сумська область – будівництво 4 і ремонт 1 протирадіаційного укриття.

Також 4 проєкти в Черкаській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях отримають державне фінансування на завершення будівництв укриттів, розпочатих у 2023 році. МОН нагадує, що за умовами субвенції такі проєкти мали б бути вже профінансовані та завершені мінімум на 40%.

Кошторис проєктів окремих регіонів менший, ніж сума, виділена Урядом, тому найближчим часом громади зможуть подати свої проєкти в межах донабору на субвенцію та отримати погодження від ОВА і розгляд комісії. Деталі щодо донабору будуть оприлюднені на сторінках МОН.

МОН нагадує, що субвенцію на укриття у 2024 році розподілено між закладами загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. Визначено 8 пріоритетних областей і граничні обсяги державного фінансування:

  • Харківська область – 500 млн грн;
  • Дніпропетровська область – 500 млн грн;
  • Запорізька область – 500 млн грн;
  • Миколаївська область – 200 млн грн;
  • Херсонська область – 200 млн грн;
  • Одеська область – 150 млн грн;
  • Сумська область – 150 млн грн;
  • Чернігівська область – 150 млн грн.

Ці регіони потребують першочергового фінансування, адже сотні тисяч дітей не можуть повернутися до очного навчання через брак укриттів.

Громади, які не отримали кошти на облаштування безпечних освітніх просторів, зможуть залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів або донорів. Якщо громади хочуть отримати додаткове фінансування, вони можуть податися на платформу DREAM.

Додаткові матеріали щодо розроблення проєктно-кошторисної документації, облаштування та фінансування укриттів можна знайти на порталі «Моя Фортеця». Окремо можна переглянути вже розроблені проєкти повторного використання та адаптувати під потреби закладу освіти. Деякі з цих проєктів громади вже використовували в межах подання на субвенцію. 

Джерело: офіційний сайт МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарантійний лист про оплату

Гарантійний лист про оплату може знадобитися, щоб підтвердити оплату за надані послуги, поставлені товари, виконані роботи. Скачайте універсальний зразок гарантійного листа про оплату з урахуванням бюджетного законодавства
34

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
67

Нові можливості та онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

З 1 жовтня система «Експертус Держзакупівлі» стала ще потужнішим інструментом для закупівельників. Тепер кожен передплатник VIP-версії може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему
95

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді