НКРЕКП зобов’язала приєднувати генеруючі установки без сплати ставки за приєднання та спростила відповідну процедуру

8 травня 2024 року на своєму засіданні Регулятор прийняв рішення, яке спрощує процедуру приєднання генеруючих установок (газотурбінних, газопоршневих, когенераційних тощо) до електричних мереж.

НКРЕКП зобов’язала приєднувати генеруючі установки без сплати ставки за приєднання та спростила відповідну процедуру

ВЕБІНАР. Особливості закупівель електроенергії у кінці року

Прийняття вказаної постанови дає можливість замовникам у скорочений термін забезпечити підключення своїх установок до електричних мереж. Крім того, дана постанова не передбачає здійснення оплати відповідно до ставок.

Це є важливим з огляду на суттєві пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок ракетно-дронових ударів рф, що негативно позначилось на стійкості енергетичної системи України.

Зміни, що внесені до постанови НКРЕКП (від 26 березня 2022 року № 352), спрямовані також на:

  • скорочення термінів видачі та погодження технічних умов;
  • зменшення кількості документів для отримання послуги приєднання;
  • забезпечення мінімальних технічних вимог для паралельної роботи генеруючих установок з енергосистемою;
  • використання у пріоритетному порядку існуючої енергетичної інфраструктури.

Ці зміни сприятимуть диверсифікації джерел виробництва електричної енергії та покриттю дефіциту потужності в енергетичній системі України, що є особливо важливим для тих областей та міст нашої країни, які знаходяться в безпосередній близькості до зони бойових дій.

«Наразі країна потребує нової генерації. Ми зі свого боку робимо цей важливий крок. По суті – це кардинальне спрощення та здешевлення процедури приєднання нових генеруючих установок», - наголосив Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк під час розгляду цього питання на засіданні Комісії.

Джерело: офіційний сайт НКРЕКП

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7214

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5331

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді