ВЕБІНАР. Як оборонному замовнику правильно провести спрощену
Детективи БЕБ спільно з оперативниками кіберполіції встановили, що посадові особи КНП оголосили проведення двох публічних тендерів щодо закупівлі послуг з виготовлення навчальних відеоматеріалів та додатку для телефону.
За результатами розгляду тендерних пропозицій між КНП та товариством-переможцем укладено два договори про надання послуг. Згадана компанія пов’язана зі службовими особами цього комунального підприємства. Загальна вартість закупівлі становила 5,1 млн грн, основний вид діяльності ТОВ - виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм.
Надалі посадовці, зловживаючи службовим становищем, ще до моменту фактичного надання послуг підписали акти виконаних робіт. Однак надані згодом послуги та матеріали не відповідали технічним вимогам, що зазначені у договорі.
Після підписання актів частину коштів товариство-переможець повернуло на рахунок КНП, а 4,5 млн грн перерахувало на рахунок іншого підприємства з ознаками фіктивності за нібито надані послуги з виготовлення відеоматеріалів. Фактично ці послуги не надавались.
В ході досудового розслідування було проведено низку слідчих дії, створено аналітичний продукт, проведено та отримано висновок судово-економічної експертизи КНДІСЕ, якою підтверджено збитки у сумі 4,9 млн грн.
Наразі директору КНП, начальнику відділу інформаційних технологій та директору ТОВ повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Фігурантам може загрожувати покарання у вигляді до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора, оперативне супроводження - працівники Департаменту Кіберполіції НПУ.
Джерело: офіційний сайт БЕБ