Як підтвердити відсутність банкрутства для участі у закупівлях

Як підтвердити відсутність банкрутства та уникнути підстав відхилення запитів – роз'яснення.

Як підтвердити відсутність банкрутства для участі у закупівлях

ВЕБІНАР. Як перемогти в публічних закупівлях та успішно укласти договір

Вже третій рік Україна живе та працює в умовах воєнного стану. Цей період приніс з собою не лише випробування, а й важливі зміни для бізнесу. Українські суб'єкти господарювання різних форм власності були змушені переглянути свої економічні відносини та господарські зв’язки, адаптуючись до нових умов.

Одним з ключових аспектів у таких умовах є участь у публічних закупівлях та тендерних процедурах. Нові реалії вимагають від учасників цих процесів дотримуватись високих стандартів відповідності законодавству та кваліфікаційних вимог.

Для підтвердження відповідності учасників процедур закупівель вимогам чинного законодавства та кваліфікаційним критеріям, замовники торгів зобов’язують учасників подати документально підтверджену інформацію щодо відсутності перебування у процедурах банкрутства.

Мін'юст звертає увагу, що з  26 червня 2022 року доступ до онлайн сервісу з надання інформаційних довідок з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі – Єдиний реєстр підприємств) було обмежено. Тому відомості з Єдиного реєстру підприємств можна отримати у формі інформаційного листа.

 🔥 Реєструйтеся на безплатний вебінар для учасників

Як брати участь в тендерах — покрокова інструкція ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Відповідно  до пункту 3.6 розділу ІІІ Положення про Єдиний реєстр підприємств щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2011 № 3018/5 (далі – Положення), встановлено порядок надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційних листів.

Так, відповідно до встановленого цим наказом порядку, надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційних листів здійснюється за відповідним запитом (письмовим або електронним) у разі обмеження в установлених законодавством випадках доступу до вебсайту, на якому подається електронний запит на отримання скороченої чи повної інформаційної довідки, або наявності протягом більше як однієї доби технічних проблем із доступом до такого офіційного вебсайту. Також, цим Положенням встановлено вимоги до подання зазначених запитів.

Запит про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа надсилається до відповідного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України за місцезнаходженням суб’єкта щодо якого запитується інформація, або до Міністерства юстиції України – у разі необхідності в одночасному отриманні відомостей щодо декількох суб’єктів, які зареєстровані в областях, віднесених до сфери повноважень різних міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.

Мін'юст нагадує, що деякі запити можуть бути відхилені, у зв’язку з невідповідністю вимогам чинного законодавства. Наприклад:

  • місцезнаходження запитувача належить до зони активних бойових дій або тимчасово окупованих територій;
  • запити, направлені електронною поштою, не були підписані запитувачами кваліфікованими електронними підписами (КЕП);
  • якщо  заявниками запитувалась інформація щодо наявності або відсутності справ про банкрутство відносно фізичних осіб, надання інформації про яких Положенням не передбачено.

Джерело: офіційний сайт Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація 👇

Зареєструватися

Статті за темою

Усі статті за темою

Оскарження процедури закупівлі: як діяти учаснику

Для відстоювання своїх законних прав та інтересів в процесі здійснення публічних закупівель законодавством передбачено етап оскарження. А учасникам потрібно знати, як захистити себе. Як це зробити, розглянемо у статті
2651

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді