Станом на 1 квітня 2024 року Міністерство оборони України має відкритих авансів на суму 211 мільярдів гривень для закупівлі озброєння, військової техніки та інших товарів, яких потребує українське військо.

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі
Про це повідомив заступник Міністра оборони Юрій Джигир.
Відкритим аванс є тоді, коли кошти сплачено, а товар ще не поставлено. Ця сума вважається дебіторською заборгованістю постачальника перед Міністерством оборони.
«Виробники працюють, постачання триває. Ми беремо цю зброю, обліковуємо, коли постання закінчиться, ми робимо фінальну оплату, і дебіторська заборгованість закривається. Тільки протягом 2024 року поставлено продукції для потреб ЗСУ та погашено дебіторської заборгованості на суму 45,3 мільярда гривень», – пояснив Юрій Джигир.
Загалом за поточний рік авансів на закупівлі було більше, однак за частиною з них товар вже поставлено у війська, все інше – залишається відкритими авансами. За словами Юрія Джигира, проблемні питання можуть виникати у випадку, коли постачання зривається з тієї чи іншої причини.
Так, на сьогодні прострочених постачань є на 37 мільярдів гривень, з яких справи на 15 мільярдів гривень перебувають в судах, на 19 мільярдів гривень – на етапі досудового врегулювання.
Джерело: офіційний сайт МОУ
У статті розглянемо загальні умови закупівель предметів, коди ДК яких належать до Національної програми інформатизації, у 2025 році
У статті — порядок погодження договорів з Мінцифри за Національною програмою інформатизації
Скачайте та ознайомтеся з договором та заявою-приєднання від Нафтогаз Трейдингу у редакції від 01.05.2025
Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним