29 березня Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів».

Вебінар. Зміна оподаткування - змінюємо договір про закупівлю
Документ ухвалено для:
- забезпечення прозорості й відкритості розподілу коштів субвенції;
- та приведення чинних Порядку та умов у відповідність до вимог статті 47 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік».
Зазначена стаття закону передбачає утворення головним розпорядником субвенції комісії для розподілу субвенції між розпорядниками за місцевими бюджетами.
Тож акт запроваджує норму, яка передбачає розподіл субвенції між місцевими бюджетами за результатами розгляду комісією, створеною Міністерством освіти і науки України.
Субвенцію розподілятимуть пропорційно до кількості здобувачів освіти, які потребують підвезення та не підвозяться шкільними автобусами, на підставі поданої обласними державними (військовими) адміністрації інформації та даних державної статистичної звітності.
МОН нагадує, 2024 року розмір державної субвенції на закупівлю шкільних автобусів становить 1 мільярд гривень.
Джерело: офіційний сайт МОН
Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
Питання про те, відносити розроблення проектної документації до робіт чи до послуги, не рідкість. Розбираємося — у статті
Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом