Мінекономіки підготувало проєкт змін до Закону України «Про публічні закупівлі»

Заступник Міністра економіки України Надія Бігун повідомила, що Мінекономіки підготувало проєкт змін до Закону України «Про публічні закупівлі».

Мінекономіки підготувало проєкт змін до Закону України «Про публічні закупівлі»

Звіт про виконання договору про закупівлю: коли та як оприлюднювати у 2024 році

Мета змін– гармонізувати українське закупівельне законодавство з європейськими директивами, а також перенести в регулярне законодавство ті ініціативи, які були запроваджені на час війни і підтвердили свою ефективність.

Зокрема, мають з’явитися нові інструменти закупівель:

  • динамічні системи закупівель (DPS);
  • торги з обмеженою участю (restricted tender);
  • зарезервовані контракти (reserved contracts) для соціально відповідального бізнесу, що готовий працевлаштовувати ветеранів;
  • архітектурні конкурси.

Також будуть розширені можливості застосовувати інструменти нецінової оцінки пропозиції.

Крім того, Надія Бігун заявила, що закупівельники на державних тендерах мають обовʼязково аналізувати пропозиції українських постачальників та створювати передумови залучення постачальників української продукції на тендер. 

«Сьогодні ми маємо докладати надзусиль, аби перемога стала ближчою. Щодня. Потреби безпеки і оборони фінансуються за рахунок податків і зборів, що ми збираємо всередині України. Тому взаємозв’язок дуже простий: що більше податків, то більше дронів, снарядів та систем ППО. Збільшити обсяги надходження податків до бюджету ми, як закупівельники, можемо лише за рахунок збільшення споживання продукції, виготовленої в Україні. Сьогодні це не просто патріотична позиція, а питання нашого виживання як незалежної країни», - відзначила Надія Бігун.

Також заступник Міністра зауважила, що закупівельники на державних тендерах мають враховувати, що нині український виробник має нерівні умови з іноземцями.

«У наших виробників є повітряні тривоги, мобілізація працівників, брак фінансових ресурсів через високу вартість грошей, а інколи навіть обстріли та втрата майна. Проте саме ці виробники тримають нашу економіку на своїх плечах і наближають нашу перемогу. Тож ми, як закупівельники, маємо їм допомогти», – підкреслила Надія Бігун.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель: зразок

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель необхідна, якщо штатний розпис передбачає посаду «фахівець з публічних закупівель». Скачайте готовий зразок такої посадової інструкції та за потреби адаптуйте його під особливості діяльності вашої організації
25912

Експертус Держзакупівлі пояснює: нагальні роз'яснення про публічні закупівлі

Знаходити рішення для ваших закупівельних задач ще простіше з проєктом «Експертус Держзакупівлі пояснює». У межах цього проєкту відомі експерти надаватимуть роз'яснення в короткому відеоформаті. Це можливість для вас заощадити свій час і отримати ґрунтовну відповідь
4290

Планування закупівель на наступний рік

Планування закупівель — це відповідальна справа. Під час планування закупівель на настпуний рік замовнику слід пам’ятати, що це відповідальність не лише уповноваженої особи. Роз’яснюємо, як слід організувати планування закупівель на підприємстві, щоб забезпечити злагоджену взаємодію працівників
11959

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді