Щодо останніх змін, внесених до Особливостей: роз’яснення Мінекономіки

Автор
головний редактор порталу «Держзакупівлі»
Мінекономіки у листі № 3323-04_62708-06 від 20.11.2023 роз’яснило останні зміни, внесені до Особливостей №1178.

Щодо останніх змін, внесених до Особливостей: роз’яснення Мінекономіки

Обґрунтування закупівлі за пунктом 13 Особливостей: зразки документів

Мінекономіки нагадує, що відповідно до внесених змін, згідно з пунктом 12 Особливостей у запиті пропозицій постачальників:

  • якщо вартість предмета закупівлі є меншою ніж 500 тис. гривень, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором електронного каталогу.
  • якщо вартість дорівнює або перевищує 500 тис. гривень, замовник закуповує відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення.

Отже, при формуванні запиту пропозицій постачальників замовник може звузити характеристики товару, обравши ті чи інші параметри із запропонованих адміністратором електронного каталогу (наприклад, розмір, колір, торгову марку тощо) в межах специфікації товару виключно якщо вартість предмета закупівлі товару є меншою ніж 500 тис. гривень.

Мінекономіки також нагадало, що раніше КМУ вніс зміни Постановами №1135 та №1140 вніс зміни до пункту 13 Особливостей. Змінами КМУ доповнив перелік виключень, коли замовник зможе закупити  без застосування відкритих торгів та/ або електронного каталогу. Про це ми писали тут: Шістнадцяті зміни до Особливостей: нові винятки за пунктом 13 та закупівлі в електронному каталозі.

При цьому Мінекономіки наголошує, що замовник, який закупив згідно з підпунктами 15, 17, 18 пункту 13 Особливостей може не публікувати договір про закупівлю та/або додатки до нього.

Читайте також роз’яснення Мінекономіки щодо змін, внесених до Порядку № 822.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
505

24 години на виправлення невідповідностей за Постановою № 1178

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
14554

Договір про закупівлю

Постійні зміни до Особливостей №1178 вже стали невід’ємною частиною життя закупівельників, але через численність змін замовники можуть випустити з уваги щось важливе. Тож нагадаємо вам що є договором про закупівлю та які моменти необхідно врахувати при підготовці проекту договору про закупівлю
5793

Закупівля робіт з капітального ремонту

Помилитися під час визначення предмета закупівлі можуть не тільки новачки, але й досвідчені закупівельники. Які найбільш розповсюджені помилки під час закупівлі робіт з капітального ремонту? Як правильно визначити предмет такої закупівлі — роз’яснюємо на прикладах
15743

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді