Сталі закупівлі - ефективні закупівлі товарів, робіт або послуг з поліпшеними екологічними характеристиками та з урахуванням вартості предмету закупівлі протягом його життєвого циклу.
Мінекономіки замінило Порядок визначення предмета закупівлі: нові правила
Тобто це сучасний європейський підхід до здійснення закупівель, що включає:
- зелені публічні закупівлі;
- застосування нецінових критеріїв оцінки пропозицій учасників закупівель;
- оцінку товару за вартістю “життєвого циклу”.
Наразі Мінекономіки спільно з ЮНЕП реалізує проєкт по зміцненню спроможності України щодо сталих публічних закупівель та екологічного маркування.
Крім того, нещодавно був затверджений проєкт Світового Банку “Розвиток зелених державних закупівель в Україні”. В рамках проєкту планується розробити методологію зелених публічних закупівель, проведення консультацій з замовниками та централізованими закупівельними організаціями, створення Інтернет-платформи для навчання замовників.
Як зазначив Ігор Петрашко, впровадження зелених закупівель як інструменту політики дозволить Україні досягати ключових економічних цілей, створюючи попит на інноваційні продукти, послуги та товари, які мають найменший вплив на навколишнє середовище протягом усього їх життєвого циклу.
За матеріалами Мінекономіки
Програма: ✔️Закупівлі за новою редакцією Закону № 922 ✔️ Планування ✔️Умови ТД ✔️ Укладення договору ✔️ Контроль та відповідальність
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Як проводити закупівлі за Національною програмою з інформатизації з 1 жовтня 2024 року на суму до 500 тис. грн? Який новий алгоритм дій замовника для погодження закупівлі? Пояснимо
Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні