Опубліковані зміни у Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів

Кабмін вніс зміни до Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою КМУ від 02.08.2022 № 861 (далі — Порядок).

Чого торкнулися нововведення від урядовців:

1. Доповнили новими умови, за яких товари включають до Переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації (далі — Перелік). А саме, коли:

  • виробники товарів мають сертифікат відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT), або нацстандартів, якими їх замінили, виданий акредитованим органом з оцінки відповідності;
  • виробники колісних транспортних засобів (ТЗ) мають сертифікат відповідності ТЗ або обладнання чи сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження, в якому зазначений ідентифікаційний номер (VIN) колісного ТЗ з його міжнародним ідентифікаційним кодом (WMI) виробника та місцезнаходження виробника.

2. Вилучили положення, що передбачали щорічне підтвердження виробником відповідності критерію локалізації поточного року товару, включеного до Переліку у попередні роки.

3. Уточнили, що Перелік формується щороку за результатами автоматичного опрацювання поданих виробником заявок на вебпорталі. А запис про включення товару до Переліку чинний протягом року, в якому подана заявка.

4. Передбачили обов’язок для:

  • замовника — визначати в ТД на закупівлю товару з Переліку, вимогу щодо наявності в учасника відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT), або нацстандартів, якими їх замінили, виданий акредитованим органом з оцінки відповідності;
  • учасника — подати у ТП копію таких документів, що відповідає зазначеним в ТД вимогам (п. 13-1 Порядку).

Під час закупівлі колісних ТЗ замовник аналогічно визначає відповідні вимоги в ТД щодо наявності в учасника сертифіката відповідності ТЗ або обладнання чи сертифіката відповідності щодо індивідуального затвердження, в якому зазначено ідентифікаційний номер (VIN) колісного ТЗ із його міжнародним ідентифікаційним кодом (WMI) виробника та місцезнаходження виробника . А учасник подає у складі ТП зазначений сертифікат.

5. Уповноважили Держаудитслужбу під час моніторингу процедур закупівель перевіряти відповідність ТП учасника/переможця вимогам щодо ступеня локалізації, визначеним у ТД. Аудитори зазначатимуть про виявлені невідповідності у висновку про результати моніторингу та інформуватимуть про це Мінекономіки.

6. Доповнили новим формулюванням заявку про включення товару до переліку товарів із підтвердженим ступенем локалізації (додаток 1 до Порядку). Виробник у заявці підтверджуватиме, з-поміж іншого, що має вже згадані сертифікати.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів» від 22.08.2023 № 950

Статті за темою

Усі статті за темою

Очікувана вартість предмета закупівлі на 2025 рік

Інформація про розмір бюджетного призначення та/або очікувану вартість предмета закупівлі обов’язково має бути відображена у річному плані закупівель замовника на основі актуальних даних. Але вона може змінюватись. Коли і як розрахувати очікувану вартість — пояснимо
16559

Фахівець з публічних закупівель 2025

Фахівець з публічних закупівель – хто це? Що прописано у Професійному стандарті, Класифікаторі і які вимоги встановлюють роботодавці? Про це – у статті
30280

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді