На засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято проект розпорядження, розроблений Мінрегіоном, який містить План заходів з вирішення проблемних питань у сфері житлово-комунального господарства у короткостроковій перспективі.
Правила закупівлі комунальних послуг
Заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська зазначила, що для розвитку галузі ЖКГ необхідно удосконалювати законодавчу базу, й відповідні кроки прописані у затвердженому Плані заходів, де йдеться про стабілізацію фінансово-економічного стану суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері надання комунальних послуг, встановлення прозорої процедури відносин між споживачами та виконавцями житлово-комунальних послуг тощо. Після втілення у життя Плану заходів громадяни отримуватимуть більш якісні послуги у сфері ЖКГ.
Внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначило нові вимоги до формування та встановлення тарифів на комунальні послуги, а також впровадило одномоментний перехід на нові договори про надання комунальних послуг. Відтак, виникла необхідність розробки та прийняття нової законодавчої бази, яка врегулює основні засади державної політики у сфері надання житлово-комунальних послуг.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально