НАЗК: за минулий тиждень динаміка декларування зросла вдвічі

За минулий тиждень понад 5,7 тис. публічних службовців подали щорічні декларації: 1925 осіб – за 2021 рік, 3837 – за 2022 рік. Це майже вдвічі більше у порівнянні з попереднім тижнем.

Всього станом на 28 серпня декларації за 2021 рік подали вже 399,2 тис. посадовців.

Серед них:

  • 48 народних депутатів (+ 3 за тиждень);
  • п’ять міністрів (без змін);
  • три заступники керівника Офісу Президента (без змін);
  • 35 428 посадовців категорій «А» та «Б» (держслужбовці, які обіймають керівні посади, + 213 за тиждень);
  • 2 570 суддів (+ 39 за тиждень);
  • 9 975 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 67 за тиждень);
  • 7 голів ОДА та ОВА (без змін).

Ці дані також опубліковано вгорі стартової сторінки вебсайту НАЗК – «Прогрес подання щорічних декларацій за 2021 рік». За 2022 рік подали декларації понад 277 тис. осіб. Зокрема, 31 народний депутат (+1 за тиждень), один заступник керівника Офісу Президента (+1), чотири члени Уряду (без змін), три голови ОДА/ОВА (без змін).

НАЗК нагадує, що через війну подання декларацій поки що добровільне. Проте Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ відновити обов’язкове декларування та повноваження НАЗК з перевірки декларацій. Неодноразово закликали відновити декларування й представники Єврокомісії, G7, GRECO, Світового банку та інших міжнародних інституцій.

НАЗК очікує на якнайшвидше ухвалення законопроєкту № 9534, який передбачає відновлення обов’язкового декларування, в цілому. Водночас, НАЗК вважає, що законопроєкт потребує доопрацювання та виключення деяких положень.

Для правильного заповнення декларації НАЗК радить ознайомитися з роз’ясненнями у Базі знань НАЗК. Також роз’яснювальні матеріали шукайте за хештегом #декларуйся на Telegram-каналі НАЗК та сторінці НАЗК у Facebook.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4177

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
9795

Що варто знати про нецільове використання бюджетних коштів

За нецільове використання бюджетних коштів, можуть не тільки оштрафувати, а й притягнути до кримінальної відповідальності! Дізнайтеся все про цей важливий аспект і вбережіть себе від неприємностей. Розберемо свіжу судову практику
13314

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді