4 серпня 2023 року Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позову товариству з обмеженою відповідальністю «Золочівагробуд» до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення № 47-р/тк.
Комітет нагадує, цим рішенням Тимчасова адміністративна колегія АМКУ 8 листопада 2022 року визнала ТОВ «Золочівагробуд» та мале підприємство «Золочівка» причетними до вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 4 ч. 2 ст. 6, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
АМКУ встановив, що відповідачі вчинили змову під час участі у закупівлі послуг з реконструкції каналізаційного колектора по вул. Набережна і напірного колектора від КНС-1 до КОС в м. Золочів (Львівської області) (ідентифікатор закупівлі UA-2018-09-21-000970-с). Закупівлю зазначених робіт проводило у 2018 році міське комунальне підприємство «Золочівводоканал».
За порушення, зазначене в пункті 1 резолютивної частини цього рішення, накласти на ТОВ «Золочівагробуд» штраф у розмірі 7 638 729 гривень.
Також, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.
Джерело: офіційний сайт АМКУ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?