Моніторинг прямих договорів: дороговказ від Держаудитслужби
За цей період відбулося понад 18 тисяч успішних онлайн-аукціонів з реалізації публічних активів.
Так, найбільш прибутковими стали аукціони з реалізації активів банків-банкрутів, які оголосив в системі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Такі аукціони принесли 2,7 млрд грн. Від малої приватизації державного і комунального майна у бюджети надійшло 2 млрд грн. Також успішними були земельні онлайн-аукціони, які допомогли заробити майже 1 млрд грн під час війни.
«Пріоритет Міністерства економіки під керівництвом Юлії Свириденко – створення середовища для розвитку бізнесу й зростання економіки вже сьогодні, не чекаючи завершення війни. А також єдині правила гри на ринках. Один з кроків до цього – прозорість й антикорупція в управлінні публічним майном. Завдяки онлайн-аукціонам у державній електронній торговій системі громадяни мають можливості чесно конкурувати за активи й бути впевненими у гарантіях угод, а державі – знаходити нових ефективних власників обʼєктам й заробляти гроші для підтримки армії під час війни», - зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Так, найдорожчими обʼєктами, які бізнес придбав через систему Прозорро.Продажі, стали:
- спецдозвіл на користування надрами на Майорівську площу за 1,1 млрд грн;
- майнові права та права вимоги від ФГВФО за 410 млн грн і 350 млн грн відповідно;
- оренда земельної ділянки загальною площею 35 тис. га за 310 тис. грн;
- державний порт – Усть-Дунайський за 200 млн грн.
Конкуренція на цих аукціонах дозволила встановити ринкову ціну за ці активи.
Зокрема, за період повномасштабної війни у системі Прозорро.Продажі онлайн-аукціони оголосили майже 3,6 тисячі організаторів, серед яких держоргани, корпоратизовані підприємства, місцеві громади і приватний бізнес.
За даними публічного модуля аналітики Прозорро.Продажі наразі на етапі укладання угод в системі є ще понад 2 тис. аукціонів, які можуть принести до бюджетів ще 2,7 млрд грн.
Станом на 14 квітня 2023 року в системі Прозорро.Продажі оголошено понад 4,5 тис. онлайн-аукціонів на понад 10,4 млрд грн, серед яких:
- 1,6 тис. земельних е-аукціонів;
- майже 1,4 тис. електронних торгів з комерційних продажу і оренди;
- 500 торгів з продажу активів банків-банкрутів.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки