За перші два місяці 2023 року через Prozorro було опубліковано 578 тисяч закупівель на 149 млрд гривень

Заступник Міністра економіки України Надія Бігун, посилаючись на Звіт з публічних закупівель повідомила, що за перші два місяці 2023 року, кількість опублікованих успішних закупівель через систему Prozorro склала близько 578 тисяч, а кількість конкурентних закупівель – 39 тисяч. Очікувана вартість оголошених закупівель – 149 млрд грн, очікувана вартість конкурентних закупівель – 66 млрд грн.

vshzschool.jpg

РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ

За словами заступника Міністра економіки України Надії Бігун, частка конкурентних закупівель складає 46% від загальної очікуваної вартості. При цьому загальна кількість замовників, які за січень і лютий 2023 року скористались системою Prozorro, складає 23 тисячі. З них 7 тисяч скористались саме конкурентними закупівлями. Загальна кількість постачальників склала 75 тисяч, з яких 12 тисяч взяли участь у конкурентних торгах.

Через Prozorro Market за січень-лютий відбулось 3600 закупівель, на 1,2 млрд грн, якими скористались 1600 замовників. Середня кількість пропозицій на торги у запитах ціни пропозицій склала 3.9. 

«Лютий став місяцем оновлення правил закупівель. Хоча гнучкість і вміння швидко реагувати на зміну обставин вже стало звичайним для нас методом роботи, чергові зміни мають велике значення для сфери. Зокрема, ми зменшили кількість умов, за яких можна проводити прямі закупівлі без застосування Prozorro, а також уточнили перелік випадків, коли дані про закупівлі не відображаються в системі питань безпеки.

Мета таких змін, що були закріплені постановою Уряду №157, полягає в тому, щоб максимально повертати закупівлі в електронну систему. Попри складні умови, ми маємо забезпечувати максимальну прозорість та підзвітність використання бюджетних коштів», - наголосила Надія Бігун. 

За її словами, аналогічний підхід буде закладено у зміни щодо публікації даних про оборонні закупівлі. 

«Після підпису Президента  закон зобов’яже оборонних замовників публікувати в системі Prozorro ціни, за якими вони купують незбройні товари на потреби армії. При цьому розкриття інформації розповсюджується як на контракти під час воєнного стану, так і до 24 лютого 2022 року», - підсумувала Надія Бігун.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
68200

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
815

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1478

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
39474

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді