Чи може працівник вільно обирати банк для отримання заробітної плати

Законодавством не передбачено обов’язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. Тож працівник має право вільно обирати банк, через який отримувати заробітну плату.
Обрати ▶

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці пояснило, багатьом знайома ситуація, коли керівництво підприємства примушує працівників отримувати заробітну плату в банку, який обрало керівництво, не беручи до уваги чи зручно для працівників розташовані банкомати, чи задовольняють їх тарифи, чи може банк надати кожному працівнику потрібні саме йому додаткові послуги.

Отже,  постає питання, чи може працівник вільно обирати банк, через який отримувати заробітну плату?

Законодавство України каже однозначно – так.

Згідно зі статтею 19 Конституції правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Стаття 68 Конституції України встановлює обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 22 Закону України  «Про оплату праці» визначено, що суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Відповідно до частини п’ятої статті 24 Закону України «Про оплату праці» за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (частина перша статті 25 Закону України «Про оплату праці»).

Таким чином, законом не передбачено обов’язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. У разі звернення працівника до  суду, договір, який працівник вимушено уклав з банком під примусом роботодавця, може бути визнаний недійсним.

Джерело: офіційний сайт Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Відхилення тендерних пропозицій з урахуванням Особливостей

Неправомірне відхилення тендерної пропозиції може привернути увагу аудиторів або ж призвести до оскарження учасниками такого рішення. Щоб не допустити помилок під час відхилення тендерних пропозицій – читайте статтю
24628

Як використовувати електронний каталог для закупівлі товарів

Умови закупівель в електронному каталозі постійно змінюються. Розглянемо, які особливості використання електронного каталогу у 2025 році. А також — як він працює та в чому його переваги для замовника
10085

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуг питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
4791

Перелік змін до тендерної документації

Законодавство не встановлює форми для переліку змін до тендерної документації. Скачайте приклад оформлення змін до ТД, щоб оприлюднити інформацію в електронній системі закупівель
596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді