КМУ схвалив законопроєкт щодо реструктуризації споживчих кредитів під час воєнного стану

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

За повідомленням постійного представника Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України Тараса Мельничука, 21 лютого 2023 року КМУ ухвалив законопроєкт щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану.

Законопроєктом пропонується у період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування запровадити обовʼязкову реструктуризацію зобовʼязань споживачів за договорами про споживчий кредит, якщо місцем постійного проживання або покинутим місцем постійного проживання споживача (зокрема, якщо споживач є особою, що перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа у порядку, встановленому ЗУ «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб») є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія.

Також було схвалено проєкт Закону «Про внесення зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

Законопроєктом пропонується внести доходи, отримані позичальниками внаслідок обовʼязкової реструктуризації зобовʼязань позичальників за договорами про споживчий кредит, якщо місцем постійного проживання споживача (зокрема, якщо споживач є особою, що перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа відповідно до порядку, встановленого ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»), є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія, до переліку доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного)
оподатковуваного доходу.

Джерело: телеграм-канал Тараса Мельничука

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4703

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
77

Пробні тести для уповноваженої особи

Редакція Експертус Держзакупівлі згрупувала для вас тести для уповноваженої особи в зручний онлайн тренажер. Просто зараз ви можете потренуватися відповідати на запитання, затверджені Міністерством в онлайн режимі
7370

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді