КМУ схвалив законопроєкт щодо реструктуризації споживчих кредитів під час воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

За повідомленням постійного представника Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України Тараса Мельничука, 21 лютого 2023 року КМУ ухвалив законопроєкт щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану.

Законопроєктом пропонується у період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування запровадити обовʼязкову реструктуризацію зобовʼязань споживачів за договорами про споживчий кредит, якщо місцем постійного проживання або покинутим місцем постійного проживання споживача (зокрема, якщо споживач є особою, що перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа у порядку, встановленому ЗУ «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб») є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія.

Також було схвалено проєкт Закону «Про внесення зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

Законопроєктом пропонується внести доходи, отримані позичальниками внаслідок обовʼязкової реструктуризації зобовʼязань позичальників за договорами про споживчий кредит, якщо місцем постійного проживання споживача (зокрема, якщо споживач є особою, що перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа відповідно до порядку, встановленого ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»), є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія, до переліку доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного)
оподатковуваного доходу.

Джерело: телеграм-канал Тараса Мельничука

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити з недобросовісними учасниками в запиті пропозицій

Розберемося з питаннями: що робити, якщо учасник запиту пропозицій виявився ненадійним? Як діяти щоб вберегти себе і колег від ситуацій, коли постачальник не виходить на зв’язок, заявляє, що не має потрібного товару або просто відмовляється підписувати договір?
137

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді