ФДМУ готується до відновлення великої приватизації: Кабмін затвердив Порядок

21 лютого 2023 року Кабмін затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації. До об'єктів великої приватизації підпадають активи вартістю понад 250 млн гривень.

За результатами засідання Уряду 21 лютого 2023 року, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив: «Лише від початку року в межах так званої малої приватизації на відкритих аукціонах держава залучила 747 млн грн, а підприємці з усієї країни отримали можливості для розвитку своєї справи. Уряд затверджує Порядок проведення електронних аукціонів під час великої приватизації. Робимо процес більш прозорим, конкурентним і результативним». 

Раніше об'єкти великої приватизації, на відміну від малої, продавалися на офлайн-аукціонах.

Порядок, затверджений КМУ, визначає механізм проведення е-аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації з використанням електронної торгової системи, визначення переможця за результатами аукціону, а також розміру та порядку внесення плати за участь в таких торгах.

«Мета великої приватизації полягає в тому, щоб залучити приватні інвестиції у розвиток економіки, створити нові робочі місця та підвищити конкурентоспроможність українських підприємств, – заявив Голова ФДМУ Рустем Умєров. – Фонд держмайна проведе велику приватизацію у відповідності з українським законодавством і міжнародними стандартами прозорості та відкритості цього процесу».

Електронні аукціони вже показали свою ефективність. В 2022 році переможці приватизаційних аукціонів запропонували за державні активи 2,2 млрд грн. ФДМУ успішно провів 193 приватизаційних аукціони, в яких брали участь в середньому по п’ятеро потенційних інвестора.

Для повноцінного запуску великої приватизації необхідно, щоб Верховна Рада України ухвалила рішення, яке дозволить ФДМУ встановлювати вимоги до потенційних інвесторів.

ФДМУ вважає, що велика приватизація допоможе підвищити ефективність управління державним майном та сприятиме розвитку економіки країни.

Джерело: офіційний сайт ФДМУ та КМУ

 

 

 

 

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
51431

Чим конкретна назва предмета закупівлі відрізняється від узагальненої

Чим відрізняється конкретна назва предмета закупівлі від узагальненої? Що має зазначати замовник під час оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель? З’ясуймо на прикладі закупівлі засобів особистої гігієни
8883

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді