ДП «Ліси України» переходить на електронну систему закупівель

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець повідомив, що ДП «Ліси України» переходить на нову систему закупівель через е-майданчик. Повний перехід планується з другого кварталу 2023 року.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАКУПІВЕЛЬНИКА

«На минулому тижні стартувала перша закупівля ДП «Ліси України». Процедура прозора і конкурентна через платформу Etender - державні та комерційні торги - Prozorro, Prozorro.Продажі, тобто через офіційний майданчик для державних закупівель/тендерів.

Торги відкриті: анонси, умови, технічні вимоги та будь-яка інша інформація, що стосується закупівель, обов’язково має дублюватись на сайті ДП.

Це вже третя революційна подія у напрямку детінізації лісової галузі. У минулому і позаминулому роках ми розпочали стовідсоткову реалізацію необробленої деревини та пиломатеріалів на електронних аукціонах. Тепер прозорими та конкурентними стають закупівлі», - повідомив у Фейсбуці Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Як зазначив Юрій Болоховець, лісгоспи, як окремі господарюючі суб’єкти, керували закупівлями самостійно. Недоліки:

  • прямі договори замість прозорих електронних аукціонів;
  • обмежена конкуренція;
  • закупівля дрібними партіями, що майже завжди дорожче, ніж оптом;
  • відсутність єдиних уніфікованих технічних вимог за предметом закупівлі;
  • невигідні фінансові умови здійснення розрахунків;
  • складнощі з гарантійним та постгарантійним обслуговуванням закупленої продукції.

Та проблема полягала не лише у непрозорості та неефективності. Так, закупівлі нерідко відображали суб’єктивну позицію керівництва лісгоспу, не враховуючі ситуації та глобальних задач всієї галузі.

Болоховець підкреслив, що процес переходу на нову систему закупівель лише розпочався та відбувається у тестовому режимі, адже необхідно навчити користуватись новою системою сотні людей в регіонах, не зупиняючи роботу галузі.

Очікується, що ДП «Ліси України» стовідсотково перейде на нову систему закупівель починаючі з другого кварталу 2023 року.

«Відтепер стратегія та план закупівель формуються на рівні центрального апарату ДП «Ліси України». Централізовано готуються і проводяться великі тендери на придбання палива, техніки, запчастин та іншої продукції. При відділі закупівель утворюється експертна група, яка відповідає за створення єдиних технічних вимог», - повідомив очільник Держлісагентства.

Наразі у філій ще залишається можливість проводити невеличкі закупівлі на місцях. Але їхня частка буде поступово зменшуватися.

Тож, на практиці, кожна філія отримає в системі особистий доступ і особистий кабінет. Зможе формувати заявку до певної суми. Задача центрального апарату в онлайн режимі моніторити та контролювати процес. У випадку дотримання філією всіх вимог, акцептувати заявку.

Джерело: сторінка у Фейсбуці Юрія Болоховця
Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822
 
 
 
 
 
 
 
 
додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41070

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6152

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4310

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6287

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді