КМУ підтримав ініціативу Мінінфраструктури запровадити Цифрову систему управління відбудовою транспортної інфраструктури

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка дає старт експериментальному проєкту з впровадження Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури.
Обрати ▶

Завдяки їй процес відбудови пошкодженої та зруйнованої інфраструктури буде прозорим та відкритим для бізнесу, міжнародних партнерів, експертів та громадськості.

«Нова ІТ система дозволить відстежувати весь цикл інфраструктурного проєкта: від проєктування, проведення публічних закупівель, здійснення робіт з будівництва, реконструкції та ремонту — до введення готових об’єктів у експлуатацію. Використання принципу «всі бачать все» дасть змогу громадськості, міжнародним партнерам чітко розуміти, куди і як витрачаються кошти, спрямовані на відновлення. Впровадження Цифрового управління відбудовою сприятиме ефективному, прозорому та підзвітному розподілу коштів на інфраструктурне відновлення.

У подальшому ця система може стати основою Електронної системи управління відбудовою для усіх галузей. Окрім цього – днями Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від росії, яка зокрема визнає необхідність створення у співпраці з Україною міжнародного механізму відшкодування збитків та міжнародного реєстру збитків.

Спільно з партнерами працюємо над тим, щоб міжнародний реєстр збитків був інтегрований з українським реєстром пошкодженого майна, який є основою Цифрового управління відбудовою. Зокрема, вдячний Уряду Великобританії за підтримку в процесі створення Системи управління відбудовою», – прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Запуск Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури запланований на початок 2023 року.

Реалізація цього проєкту здійснюється у співпраці з міжнародною неприбутковою організацією Open Contracting та RISE Ukraine - Coalition for Reconstruction. Фінансування розробки здійснюється в рамках проєктів Open Contracting Partnership та організацій-членів Коаліції RISE Україна, зокрема за підтримки Британського Уряду.

«Створення такої системи є дуже важливим кроком до широкомасштабного відновлення України. Вона дозволить краще скоординувати та якісніше підготувати проєкти відбудови всередині країни та презентувати їх міжнародним партнерам через «єдине вікно» за зрозумілими їм стандартами», — зазначив Віктор Нестуля, керівник напрямку підтримки України в Open Contracting Partnership.

Нагадаємо, Міністерство Інфраструктури України згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 380 від 26.03.2022 при підтримці проєкту USAID/UK aid ТАПАС розробляє Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
75536

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
64276

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
452

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді