Держпродспоживслужба працює над поглибленням співпраці з Саудівською Аравією

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Держпродспоживслужба, не зважаючи на військовий час, здійснює заходи, спрямовані на розширення міжнародних ринків збуту та поглиблення співпраці з Саудівською Аравією.

Незважаючи на складності воєнного часу, Держпродспоживслужба продовжує здійснювати заходи, спрямовані на розширення міжнародних ринків збуту та поглиблення співпраці з компетентними органами інших країн з метою укладання міжнародних угод та інших нормативно-правових актів і усунення технічних перешкод для експорту товарів вітчизняних виробників.

Так, 7 листопада відбулась онлайн-зустріч представників Держпродспоживслужби з відповідним компетентним органом Королівства Саудівська Аравія (SFDA). В процессі відеоколу було обговорено:

  • питання експорту української продукції з України до КСА;
  • питання акредитації українських виробників яєць, м'яса птиці, тощо на експорт своєї продукції до КСА;
  • можливість проведення онлайн-аудиту саудівським компетентним органом щодо акредитації українських підприємств з метою експорту продукції до КСА.

Онлайн-аудит дозволить дистанційно (без відвідування представниками компетентного органу країни-експортера) із залученням фахівців Держпродспоживслужи провести перевірку підприємства, що планує експортувати свою продукцію, для отримання відповідного сертифіката якості. Така практика особливо актуальна в період воєнного стану.

Варто зазначити, на сьогодні погоджено 10 форм сертифікатів для експорту української продукції в КСА:

  • м’яса птиці та продуктів з неї;
  • перероблених харчових продуктів;
  • м’яса яловичини та продуктів з нього;
  • молока та молочних продуктів;
  • яєць та яєчних продуктів;
  • інкубаційних яєць та/або добового молодняку птиці;
  • меду та продуктів бджільництва;
  • сортованих продуктів;
  • сперми коней, зібраної після 31 грудня 2020 року;
  • продуктів, що походять від водних тварин.

Нагадуємо, що першим кроком для здійснення експорту харчових продуктів є запит оператора ринку до територіального органу Держпродспоживслужби.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40932

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6112

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4222

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6258

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді