Держпродспоживслужба працює над поглибленням співпраці з Саудівською Аравією

Держпродспоживслужба, не зважаючи на військовий час, здійснює заходи, спрямовані на розширення міжнародних ринків збуту та поглиблення співпраці з Саудівською Аравією.

Незважаючи на складності воєнного часу, Держпродспоживслужба продовжує здійснювати заходи, спрямовані на розширення міжнародних ринків збуту та поглиблення співпраці з компетентними органами інших країн з метою укладання міжнародних угод та інших нормативно-правових актів і усунення технічних перешкод для експорту товарів вітчизняних виробників.

Так, 7 листопада відбулась онлайн-зустріч представників Держпродспоживслужби з відповідним компетентним органом Королівства Саудівська Аравія (SFDA). В процессі відеоколу було обговорено:

  • питання експорту української продукції з України до КСА;
  • питання акредитації українських виробників яєць, м'яса птиці, тощо на експорт своєї продукції до КСА;
  • можливість проведення онлайн-аудиту саудівським компетентним органом щодо акредитації українських підприємств з метою експорту продукції до КСА.

Онлайн-аудит дозволить дистанційно (без відвідування представниками компетентного органу країни-експортера) із залученням фахівців Держпродспоживслужи провести перевірку підприємства, що планує експортувати свою продукцію, для отримання відповідного сертифіката якості. Така практика особливо актуальна в період воєнного стану.

Варто зазначити, на сьогодні погоджено 10 форм сертифікатів для експорту української продукції в КСА:

  • м’яса птиці та продуктів з неї;
  • перероблених харчових продуктів;
  • м’яса яловичини та продуктів з нього;
  • молока та молочних продуктів;
  • яєць та яєчних продуктів;
  • інкубаційних яєць та/або добового молодняку птиці;
  • меду та продуктів бджільництва;
  • сортованих продуктів;
  • сперми коней, зібраної після 31 грудня 2020 року;
  • продуктів, що походять від водних тварин.

Нагадуємо, що першим кроком для здійснення експорту харчових продуктів є запит оператора ринку до територіального органу Держпродспоживслужби.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1586

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
1458

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
6540

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5526

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді