Україна додатково закупить понад 1,1 тис. автономних генераторів для медзакладів

Голова комітету з питань здоров'я нації М. Радуцький повідомив, що Україна додатково закупить понад 1,1 тис. автономних генераторів для медичних закладів.

generator.jpg

ВЕБІНАР. Як оборонному замовнику правильно провести спрощену

Михайло Радуцький заявив, що лікарні та шпиталі мають отримувати електроенергію у безперебійному режимі.

«Пацієнт у операційній не може чекати, доки з’явиться світло. Тому ще навесні профільне міністерство встановило норми, за якими у закладі повинен бути автономний генератор», - розповів Голова Комітету з питань здоров‘я нації.

Він назвав декілька шляхів, як лікарня може забезпечити себе автономним джерелом живлення.

Перший - допомога від міжнародних партнерів. До України в якості гуманітарної допомоги доставили майже 400 генераторів. Їх розподілили у медичні заклади прифронтової зони, на деокуповані території та у ті лікарні, які приймають найбільшу кількість пацієнтів.

Другий - медичний заклад може самостійно придбати генератор. Це стосується прибуткових лікарень, які за кошти НСЗУ мають змогу їх робити такі закупівлі.

Третій - для тих закладів, які не мають коштів придбати альтернативні джерела живлення, МОЗ закупить ще 1126 генераторів.

Михайло Радуцький заявив, що МОЗ закупить ще 1126 генераторів для забезпечення енергетичної безпеки медзакладів.

«У випадку відключень електроенергії це дасть їм змогу стабільно працювати та надавати медичну допомогу пацієнтам», - зазначив Михайло Радуцький.

Також, за його словами, окрема увага приділяється формуванню резерву паливно-мастильних матеріалів у кожній лікарні.

«Впевнений, що ворогу не вдасться залякати українців, а медичні заклади продовжать стабільно працювати в умовах воєнного стану, вчасно надавати допомогу і рятувати життя і здоров’я українців» - наголосив Михайло Радуцький.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тендери: види в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану змінили особливості проведення тендерів в публічних закупівлях. Простими словами пояснимо, які види тендерів існують в Україні та коли замовники зобов’язані оголосити тендер для закупівлі
4038

Що таке спрощена закупівля

Розглянемо, в яких випадках замовники можуть використовувати спрощену закупівлю, коли діють Особливості № 1178. Та окреслимо етапи спрощеної закупівлі в умовах воєнного стану
2572

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81461

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді