Програма швидкого відновлення України

В цьому та наступному році Україна планує залучити 17 млрд доларів на програму негайного відновлення.

Світовий банк та Уряд України представили звіт про руйнування, завдані російськими військами, і верифікована сума, що необхідна для відновлення України, вже складає 349 млрд доларів. Про це розповів Денис Шмигаль під час прес-конференції з українськими журналістами в Києві.

Прем’єр-міністр відзначив, що відбудова нашої держави поділена на декілька основних етапів. Перший із них — це негайне відновлення, яке відбувається вже зараз і продовжиться наступного року. Інші етапи — це середньострокове та довгострокове відновлення, а також модернізація України за принципом build back better, або «відбудуємо краще, ніж було».

«Потреба в коштах на негайне відновлення в цьому та наступному році складає 17 млрд доларів, з яких 3,4 млрд потрібно на цей рік. Світовий банк уже створив трастовий фонд для того, аби ми могли акумулювати цю суму від наших союзників. Ми ведемо перемовини про таку допомогу з США, Німеччиною, ЄС та МФО. Поки ці перемовини тривають, Уряд та місцева влада вже працюють над відбудовою зруйнованої інфраструктури та житла. За останні місяці ми відновили більше трьох тисяч різних об’єктів, а загалом Уряд виділив на це майже 3,5 млрд грн», — відзначив Денис Шмигаль.  

Прем’єр-міністр відзначив, що програма швидкого відновлення передбачає відбудову об’єктів критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, пошкодженого житла та транспортної інфраструктури. За словами очільника українського Уряду, довгострокове відновлення розпочнеться на наступний день після перемоги України та завершення бойових дій. 

«Ми не хочемо губити 3-4 роки після війни на розробку концепцій довгострокової трансформації. Ми хочемо одразу почати відновлення, тому працюємо над відповідною стратегією уже зараз. В Лугано ми обговорили концептуальні рамки Великого плану відновлення. Наприкінці жовтня буде друга конференція в Німеччині. Там буде обговорення та презентація детального плану з чіткими проектами, фінансуванням, командами та строками. Головним джерелом такого великого плану мають бути заморожені на Заході російські активи, сума яких зараз оцінюється в 300-500 млрд доларів», — відзначив Денис Шмигаль. 

Прем’єр-міністр також наголосив, що український Уряд уже веде роботу над формуванням нової міжнародної угоди, яка дозволить країнам-партнерам змінити своє національне законодавство та конфіскувати російські активи на користь України. Така угода в майбутньому стане важливим елементом світової безпеки, адже будь-який агресор буде розуміти, що він обов’язково заплатить за свою агресію та неспровоковану війну.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
75342

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
64127

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
446

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді