Уряд працює над вирішенням проблеми подвійного оподаткування

За словами голови комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева міністр економіки Юлія Свириденко вже займається вирішенням проблеми подвійного оподаткування біженців з України.

Голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК-Україна розповів, що українці, які вимушені були шукати прихистку від війни в інших країнах, зокрема ЄС, через півроку знаходження там мають сплачувати податки у країні-перебування. Кабмін шукає варіанти, як вирішити цю проблему.

"Люди, які отримують гроші з України, тут з них утримується податок. Але якщо вони перебувають за кордоном більше півроку, то за законодавством податок має утримуватися й там. Виникає подвійне оподаткування. Проблема цього питання у тому, що на нього немає швидкого і простого рішення", - сказав Гетманцев.

Він також зазначив, що цим питанням займався Мінфін, шляхом перемовин з OECD. Наразі вирішенням цього питання займається перший віце-прем'єр - міністр економіки пані Юлія Свириденко, шляхом направлення листів до податкових служб іноземних країн.

"Дуже сміливий та незвичний спосіб вирішення проблеми, врегульованої у семи десятках двосторонніх міжнародних договорів. Разом з тим, це, безумовно, просте і швидке рішення. Чи ефективне - дізнаємося скоро. Це питання зараз на ній, ми очікуємо від неї якнайшвидшого вирішення. Переконаний, що їй вдасться вирішити проблему сотень тисяч українців швидше і ефективніше, ніж це робив би Мінфін", - зазначив пан Гетманцев.

Поки, за словами Данила Гетманцева, катастрофи з подвійним оподаткуванням точно немає, оскільки податки за податковий період 2022 року сплачуються у 2023 році.

"Якщо у березні ми розраховували на те, що війна буде не затяжною, то це питання взагалі не виникло б як таке. А оскільки десь у травні-червні ми вже зрозуміли, що швидко не вийде, то Мінфін почав цим займатися, почав перемовини", - додав Гетманцев.

Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд України повідомив, що у разі переїзду громадян на постійне місце проживання за кордон пенсія виплачується тільки в тому випадку, якщо це передбачено міжнародними договорами України.

 

 

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладання договору про закупівлю: враховуємо строки

Укладення договору про закупівлю це завершальний етап і мета будь-якої процедури закупівлі. Але і на цьому етапі є правила, яких слід дотримуватися. Пропонуємо тому, хто знає – повторити, хто не в курсі – вияснити: як це відбувається на практиці
2587

Тендери: види в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану змінили особливості проведення тендерів в публічних закупівлях. Простими словами пояснимо, які види тендерів існують в Україні та коли замовники зобов’язані оголосити тендер для закупівлі
3876

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді