Коли можна змінити ціну за одиницю товару через коливання курсу валют

Як правильно змінити в договорі про закупівлю ціну за одиницю товару через коливання курсу валют? Який розмір зміни? Якщо раніше за договором змінювалась ціна до 10%, то чи можна змінювати у цьому самому договорі ціну через коливання курсу?

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім зокрема зміни курсу іноземної валюти у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни (п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону № 922).

Тож порядок зміни курсу валюти у договорі замовник визначає самостійно, у тому числі й умови за яких сторони змінюватимуть ціну договору. У цих умовах слід передбачити, зокрема, відсоток збільшення курсу валюти, за якого відбудеться відповідна зміна, та формулу перерахунку курсу валюти.

Зважте: для зміни ціни договору на підставі коливання валюти замовник має орієнтуватися на те, що предмет договору повинен бути або імпортного походження або ж мати імпортну складову.

Орієнтуйтеся також на лист Мінекономіки від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06. У ньому уповноважений орган пояснює, що зміна істотних умов договору про закупівлю у випадках, встановлених частиною 5 статті 41 Закону № 922, можлива саме у разі та у спосіб, що передбачені договором про закупівлю. Порядок зміни умов договору про закупівлю замовник визначає замовником самостійно та з дотриманням законодавства в цілому.

Внесення змін до договору про закупівлю у випадках, які передбачені Законом та умовами такого договору, має відбуватися шляхом укладення додаткової угоди, а також бути обґрунтованим та документально підтвердженим у спосіб, встановлений у договорі.

Кожен із цих випадків замовник застосовує залежно від підстав, що спричинили внесення змін до договір про закупівлю. Позаяк зміни у передбачених випадках можуть відбуватися як в бік збільшення, так і в бік зменшення, ціну договору про закупівлю можна змінювати залежності від таких змін без зміни обсягу закупівлі.

Вносити зміни до договору про закупівлю в частині істотних умов можна за наявності однієї або кількох підстав, визначених частиною 5 статті 41 Закону № 922. Однак сторони мають окремо обґрунтувати та документально підтвердити кожний випадок. Закон № 922 не містить обмежень щодо укладення однієї або одночасно декількох додаткових угод до договору про закупівлю у разі застосування кількох підстав.

Отже, якщо у замовника виникає потреба змінити істотні умови договору про закупівлю за кількома підставами, визначеними частиною 5 статті 41 Закону № 922, він може це робити.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладання договору про закупівлю: враховуємо строки

Укладення договору про закупівлю це завершальний етап і мета будь-якої процедури закупівлі. Але і на цьому етапі є правила, яких слід дотримуватися. Пропонуємо тому, хто знає – повторити, хто не в курсі – вияснити: як це відбувається на практиці
2692

Формуємо додаток до договору про закупівлю

Дізнайтеся, що собою являє додаток до договору, як його формувати та за потреби внести зміни. Також скачайте зразок додатку до договору, щоб адаптувати його під свою ситуацію
6170

Строки відкритих торгів з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
1391

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді