Закупівлі COVID-19: як не проґавити законодавчих змін

У нашому законі додалося свіжих змін. Цього разу – антиковідних. Урахувати їх мають ті замовники, які за останній рік звикли закуповувати поза Законом товари, роботи і послуги, необхідні для запобігання та боротьби з COVID-19. У більшості випадків замовникам доведеться перейти на спрощені закупівлі.

Закупівлі COVID-19: як не проґавити законодавчих змін

На період дії карантину позатендерними законодавець залишає лише закупівлі:

  • лікарських засобів, вакцини, медичних, імунобіологічних препаратів, витратних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19;
  • медичних виробів для вакцинації від COVID-19;
  • медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19;
  • систем постачання медичних газів, необхідних для заходів з боротьби коронавірусною хворобою (COVID-19).

Такі нововведення у закупівельному законі запрацювали із 24 липня, коли набрав чинності Закон «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель» від.01.07.2021 № 1599-ІХ.

Закупівлі для протидії COVID-19: алгоритми для замовників

Відтак лікарні та МОЗ зможуть закуповувати такі товари оперативно та витрачати державні кошти на боротьбу з пандемією раціонально. Вони муситимуть лише оприлюднювати в ЕСЗ:

Наразі Перелік таких товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі затверджує постанова КМУ від 20.03.2020 № 225 (далі – Постанова № 225):

  • Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України;
  • Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України.

Однак з огляду на внесені зміни до закупівельного Закону перелік товарів, які можна було закупити напряму за «ковідними» закупівлями, істотно скорочується.

Законодавець передбачив, що Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджує КМУ. Тож маємо стежити за змінами в Переліку, аби їх не проґавити і не допустити порушення.

Адже закупівлі інших товарів та послуг, необхідних для боротьби з коронавірусною хворобою (COVID-19), тепер потрібно здійснювати в порядку, який встановлює стаття 14 Закону № 922 для спрощених закупівель.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9829

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11154

Закуповуємо розподіл електроенергії

Щороку замовники стикаються із закупівлею послуг розподілу електроенергії. У статті — поради для укладення договору та код ДК для розподілу електричної енергії
1591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді