Екологізація публічних закупівель — один з пріоритетів уряду

Українські публічні закупівлі мають динамічно екологізуватися з урахуванням світових тенденцій.

Екологізація публічних закупівель — один з пріоритетів уряду

Про це йшлося на онлайн семінарі «Сприяння сталим публічним закупівлям та екологічному маркуванню в Україні. Пріоритетні для СПЗ категорії товарів, робіт та послуг», що проходив у рамках програми EU4Environment.

У ЄС сталі публічні закупівлі розглядають як інструмент для успішного виконання нового порядку денного – Європейського зеленого курсу. Більш того, тут планують здійснити перехід від добровільного застосування замовниками зелених закупівель до впровадження мінімальних обов’язкових критеріїв для них.

В Україні практика встановлення екологічних вимог при здійсненні державних закупівель теж існує. Водночас, світовий досвід демонструє і більші можливості та економічну доцільність таких зелених інвестицій.

Серед суттєвих переваг – запобігання хронічним захворюванням дітей, пов’язаним з якістю матеріалів у приміщеннях для навчання, а ще – менші викиди парникових газів та інших забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Завдяки проектам технічної підтримки Міністерство посилює національний експертний потенціал та розробляє нові інструменти для замовників, які необхідні для застосування екологічних критеріїв у різних галузях виробництва та до різних категорій продукції.

За матеріалами Урядового порталу

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5818

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5017

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72800

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
126

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді