Про це йшлося на онлайн семінарі «Сприяння сталим публічним закупівлям та екологічному маркуванню в Україні. Пріоритетні для СПЗ категорії товарів, робіт та послуг», що проходив у рамках програми EU4Environment.
У ЄС сталі публічні закупівлі розглядають як інструмент для успішного виконання нового порядку денного – Європейського зеленого курсу. Більш того, тут планують здійснити перехід від добровільного застосування замовниками зелених закупівель до впровадження мінімальних обов’язкових критеріїв для них.
В Україні практика встановлення екологічних вимог при здійсненні державних закупівель теж існує. Водночас, світовий досвід демонструє і більші можливості та економічну доцільність таких зелених інвестицій.
Серед суттєвих переваг – запобігання хронічним захворюванням дітей, пов’язаним з якістю матеріалів у приміщеннях для навчання, а ще – менші викиди парникових газів та інших забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Завдяки проектам технічної підтримки Міністерство посилює національний експертний потенціал та розробляє нові інструменти для замовників, які необхідні для застосування екологічних критеріїв у різних галузях виробництва та до різних категорій продукції.
За матеріалами Урядового порталу
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.