Екологізація публічних закупівель — один з пріоритетів уряду

Українські публічні закупівлі мають динамічно екологізуватися з урахуванням світових тенденцій.

Екологізація публічних закупівель — один з пріоритетів уряду

Про це йшлося на онлайн семінарі «Сприяння сталим публічним закупівлям та екологічному маркуванню в Україні. Пріоритетні для СПЗ категорії товарів, робіт та послуг», що проходив у рамках програми EU4Environment.

У ЄС сталі публічні закупівлі розглядають як інструмент для успішного виконання нового порядку денного – Європейського зеленого курсу. Більш того, тут планують здійснити перехід від добровільного застосування замовниками зелених закупівель до впровадження мінімальних обов’язкових критеріїв для них.

В Україні практика встановлення екологічних вимог при здійсненні державних закупівель теж існує. Водночас, світовий досвід демонструє і більші можливості та економічну доцільність таких зелених інвестицій.

Серед суттєвих переваг – запобігання хронічним захворюванням дітей, пов’язаним з якістю матеріалів у приміщеннях для навчання, а ще – менші викиди парникових газів та інших забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Завдяки проектам технічної підтримки Міністерство посилює національний експертний потенціал та розробляє нові інструменти для замовників, які необхідні для застосування екологічних критеріїв у різних галузях виробництва та до різних категорій продукції.

За матеріалами Урядового порталу

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
93

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
162

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8240

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді