“Чорний список” на ринку електроенергії: навіщо потрібний

Представники НКРЕКП, Мінекономіки, АМКУ, Української енергетичної біржі та державних генеруючих компаній обговорили механізм, що запобігатиме маніпуляціям на ринку електроенергії.

⚡️ Закупівлі електроенергії та комунальних послуг: як спростити собі роботу

“Чорний список” на ринку електроенергії: навіщо потрібний

Крім того, такі маніпуляції призводять у зв’язку з тим, що виробники зазнають збитків. А це — загроза стабільній роботі енергосистеми.

Зацікавлені органи для протидії зловживанням на ринку говорять про можливість недопустити до участі в аукціонах Української енергетичної біржі покупців, поведінка яких викликає сумніви у доброчесності їхніх ділових намірів. Тобто пропонують запровадити так званий чорний список на ринку електроенергії.

За матеріалами Єдиного вебпорталу органів виконавчої влади

“Чорний список” на ринку електроенергії: навіщо потрібний
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
Чи може замовник у тендерній документації на закупівлю електроенергії передбачити умови, які завадять учаснику занизити ціну на аукціоні, навіть коли інструмент аномально низької ціни не спрацює? Чи можна прописати умови, щоб запобігти наслідкам такого зниження в майбутньому, — коли постачальник постійно піднімає ціну додатковими угодами?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
100

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
189

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді