Такі рушники бувають одношарові, двошарові та трьохшарові. Їх можуть пакувати рулоном або листами у пачці. Якщо придбавати рулон, можна орієнтуватися на кількість відривів — 50, 100, 200 і більше. Якщо придбавати пачку — на кількість листів у пачці.
Рушники іноді упаковують по декілька рулонів у пачці. Це й може ввести в оману. Скажімо, замовник встановлює вимогу: «чотири рулони у пачці двошарових рушників у кількості відривів не менше 200». Проте у підсумку пачка, де таких самих рушників буде 6, 8 чи 12, обійдеться дешевше.
Тож немає сенсу обмежувати кількість рулонів у пачці. Можна встановити вимогу з:
- характеристикою паперового рушника — двошаровий;
- кількістю відривів — не менше 200 у рулоні, але загальною кількістю — не менше 20 000.
У цьому випадку замовник закупить 100 рулонів паперових рушників.
Технічні умови у ТД — обов’язкові, доцільні, можливі та заборонені
Останнє обмеження варто проаналізувати з точки зору потреби.
Рулон з кількістю відривів у 1000 може коштувати дешевше. Тому не варто обмежувати граничну межу кількості відривів. Проте буває, що така кількість відривів робить рулон непридатним для використання, наприклад, такий розмір рулону не може поміститися у блоці видачі рушників. У такому разі — обмеження доречне. Можете прописати, що кількість відривів у рулоні — не менше 200, але не більше 300.
Не забувайте, що альтернативою рулону є пачка. Не дискримінуйте учасників за формою паперових рушників. Адже головна мета закупівлі — забезпечити потребу у рушниках.
«паперові двошарові рушники у рулонах або пачках у кількості не менше 200 відривів або листів, відповідно, загальним обсягом не менше 20 000».