Коли в умовах воєнного стану змінювати ціну в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною оподаткування

Законодавець дає право замовнику на підставі пункту 6 частини 5 статті 41 Закону № 922 змінити ціну в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування. Така зміна можлива пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування.

Коли в умовах воєнного стану змінювати ціну в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною оподаткування

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️

До Податкового кодексу України 17.03.2022 вніс зміни Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX.

Одна із таких змін передбачає, що тимчасово на період дії правового режиму воєнного та надзвичайного стану оподатковують за ставкою у розмірі 7% операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України.

Докладніше ►►►

У зв’язку з такими змінами замовники можуть вносити зміни до ціни в договорі про закупівлю. Однак слід пам’ятати, що ціну можна змінювати:

  • пропорційно до зміни відповідних ставок та/або пільг з оподаткування;
  • як у бік збільшення, так і в бік зменшення.

    Важливо також враховувати, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону, зокрема ціни за одиницю товару, переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Отже, якщо замовник змінює ціну за одиницю товару, він оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.

    Публікуйте повідомлення навіть тоді, коли зміни відбулися у співвідношенні ціни і податку у складі ціни за одиницю. Наприклад, якщо ціна була 100 грн, у т. ч. 20 грн податок, а стала 93 грн, у т. ч. 7 грн податок.

    Статичний блок для новин

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Укладання договору про закупівлю: враховуємо строки

    Укладення договору про закупівлю це завершальний етап і мета будь-якої процедури закупівлі. Але і на цьому етапі є правила, яких слід дотримуватися. Пропонуємо тому, хто знає – повторити, хто не в курсі – вияснити: як це відбувається на практиці
    2673

    Формуємо додаток до договору про закупівлю

    Дізнайтеся, що собою являє додаток до договору, як його формувати та за потреби внести зміни. Також скачайте зразок додатку до договору, щоб адаптувати його під свою ситуацію
    5965

    Строки відкритих торгів з Особливостями

    Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
    1385

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді