Коли в умовах воєнного стану змінювати ціну в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною оподаткування

Законодавець дає право замовнику на підставі пункту 6 частини 5 статті 41 Закону № 922 змінити ціну в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування. Така зміна можлива пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування.

Коли в умовах воєнного стану змінювати ціну в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною оподаткування

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️

До Податкового кодексу України 17.03.2022 вніс зміни Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX.

Одна із таких змін передбачає, що тимчасово на період дії правового режиму воєнного та надзвичайного стану оподатковують за ставкою у розмірі 7% операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України.

Докладніше ►►►

У зв’язку з такими змінами замовники можуть вносити зміни до ціни в договорі про закупівлю. Однак слід пам’ятати, що ціну можна змінювати:

  • пропорційно до зміни відповідних ставок та/або пільг з оподаткування;
  • як у бік збільшення, так і в бік зменшення.

    Важливо також враховувати, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону, зокрема ціни за одиницю товару, переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Отже, якщо замовник змінює ціну за одиницю товару, він оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.

    Публікуйте повідомлення навіть тоді, коли зміни відбулися у співвідношенні ціни і податку у складі ціни за одиницю. Наприклад, якщо ціна була 100 грн, у т. ч. 20 грн податок, а стала 93 грн, у т. ч. 7 грн податок.

    обгрунтування закупівлі

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Звіт про виконання договору про закупівлю

    Пояснимо, коли та як замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю. Дізнайтеся ключові аспекти звітування за видами закупівель, вимоги та строки оприлюднення звіту про виконання
    60112

    Попередня оплата в бюджетних установах 2025

    Дізнайтеся, за яких умов бюджетна установа може встановити у договорі вимогу про попередню оплату за Постановою № 1170. Також ви дізнаєтеся про деякі підводні камені встановлення такої вимоги
    10416

    Одностороннє розірвання договору про закупівлю

    Розірвати договір в односторонньому порядку замовник зможе, якщо передбачить відповідні умови у договорі про закупівлю. Роз'яснимо, як розірвати договір в односторонньому порядку в умовах війни та наведемо приклади з практики
    849

    Додаткова угода до договору зразок

    Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
    49529

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді