Деталі АКЦІЇ за тел. ⏩ 0 800 21 12 20
Вирішити таку ситуацію пробувало Мінекономіки — у своїх поясненнях, зокрема у відповіді на е-запит № 206/2022. Остаточно ж врегулював її КМУ, коли відкоригував підпункт 3 пункту 1 Постанови № 169 змінами, що вніс Постановою № 437.
Нова норма дозволяє сторонам договору про закупівлю встановити, що умови такого договору застосовують до відносин, що виникли між сторонами до набрання чинності Постановою № 169. Проте таке право отримали лише ті замовники, у яких на 28.02.2022 за закупівлею предмета закупівлі, передбаченого договором про закупівлю, були наявні умови:
- застосувати переговорну процедуру закупівлі, які визначені у пунктах 2, 4, 5 частини 2 статті 40 Закону № 922; або
- не застосувати порядок проведення спрощених закупівель, які визначені у пунктах 2, 4, 5 частини 7 статті 3 Закону № 922.
Йдеться, зокрема, про випадки відсутності конкуренції з технічних причин, яку має документально підтвердити замовник. Ці умови дають можливість укласти договір про закупівлю товарів, робіт або послуг, які можуть бути надані/поставлені/виконані тільки певним суб’єктом господарювання за відсутності при цьому альтернативи. Також цю норму застосовують, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару чи закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника.