Закупівля до 50 тис. грн в умовах воєнного стану: чи оприлюднювати звіт про договір

Орган місцевого самоврядування проводить закупівлю до 50 тис. грн у період дії воєнного стану. Чи потрібно у такому разі оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи? Якщо не потрібно, то чи можна це обґрунтувати Постановою № 169?

Закупівля до 50 тис. грн в умовах воєнного стану: чи оприлюднювати звіт про договір

Забрати ПОДАРУНОК за тел.: ⭐️0 800 21 12 20⭐️

Закупівлі в умовах воєнного стану слід проводити за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169).

До Постанови № 169 КМУ неодноразово вносив зміни. Крайні важливі зміни він вніс постановою КМУ «Про внесення змін до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» від 12.04.2022 № 437, яку оприлюднив на своєму офіційному сайті 14 квітня.

Цими змінами КМУ врегулював питання закупівель на суму до 50 тис. грн за Постановою № 169 — у пп. 1 п. 1 Постанови № 169.

Тепер замовники можуть проводити публічні закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, за Постановою № 169 у два способи:

  1. з використанням електронної системи закупівель, зокрема е-каталогів;
  2. без використання електронної системи. Тобто замовник може укласти прямий договір для закупівлі товару, роботи, послуги.

Якщо замовник обирає другий спосіб, то має обов’язково дотримати принципів публічних закупівель. Вносити інформацію про такі закупівлі до річного плану й оприлюднювати в електронній системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не потрібно.

Тож після 14 квітня закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник вносить до переліку та обсягу закупівель, які проводить в умовах воєнного стану, та затверджує цей перелік власним розпорядчим рішенням. Надалі такі закупівлі замовник проводить за Постановою № 169. Тому звіт про договір, укладений без використання ЕСЗ, і сам договір з додатками він не оприлюднює.

Якщо ж для закупівлі до 50 тис. грн замовник за Законом про публічні закупівлі уклав прямий договір вже в умовах воєнного стану, але до 14 квітня, то у замовника залишається обов’язок оприлюднити звіт про договір, укладений без використання ЕСЗ, за статтею 10 Закону.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у серпні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у серпні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
430

Замовники публічних закупівель: як визначити категорію

Кожен, хто займається публічними закупівлями або планує розпочати кар’єру в цій сфері, має чітко розуміти, хто є замовниками в державних закупівлях. Зокрема тому, що різні категорії замовників мають вартісні межі в закупівлях. Тож такі замовники в держзакупівлях, з’ясуймо у статті
3578

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
12121

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
71276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді