В країні запроваджено надзвичайний стан: що врахувати

23 лютого, про рішення запровадити надзвичайний стан на всій території України, крім Донецької та Луганської областей, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. В той же день ввечері рішення затвердила Верховна Рада після звернення Президента України.

Як закуповувати послуги з охорони і що вимагати в ТД

В країні запроваджено надзвичайний стан: що врахувати

Надзвичайний стан запровадили на 30 днів. Проте законодавство передбачає можливість продовжити надзвичайний стан ще не більш, як на 30 діб.

Що передбачає надзвичайний стан?

Надзвичайний стан — це особливий правовий режим, який передбачає повноваження для органів державної влади, військового командування та органів місцевого самоврядування, необхідні для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Такі особливі повноваження визначає Закон України «Про правовий режим надзвичайного стану» від 16.03.2000 № 1550-III (далі — Закон № 1550).

Під час надзвичайного стану допускається тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб.

Які заходи надзвичайного стану можуть запроваджувати?

Чи відшкодують збитки, завдані під час введення надзвичайного стану?

Чи є відповідальність за порушення?

ЧИТАТИ ДАЛІ


УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
100

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
189

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді