У Мінрегіоні затвердили ще 26 збірників кошторисних норм у будівництві

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінрегіон затвердив 26 збірників кошторисних норм України (КНУ) на реставраційно-відновлювальні роботи та вказівки щодо їх застосування. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Як планувати закупівлі на 2022 рік

 У Мінрегіоні затвердили ще 26 збірників кошторисних норм у будівництві

«Ці кошторисні норми передбачають нормативні витрати трудових і матеріально-технічних ресурсів для визначення вартості реставраційно-відновлювальних робіт на об’єктах пам’яток історії та культури. Загалом маємо ухвалити близько 150 збірників КНУ», – зазначила Наталія Козловська.

Зазначимо, отримані на підставі КНУ дані про склад і обсяги ресурсів можуть бути використані для визначення тривалості робіт, складання різної технологічної документації, визначення норм витрат, а також списання матеріалів.

Відтак 26 збірників на реставраційно-відновлювальні роботи, затверджених Наказом Мінрегіону № 322 від 7 грудня 2021 року, стосуються проведення археологічних та земляних робіт, робіт з реставрації та відновлення, що виконуються на пам’ятках історії та культури, історичних будівель, елементів монументального живопису, металевих конструкцій і декоративних елементів, архітектурно-ліпного декору, меблів із цінних порід дерева тощо.

Водночас втратили чинність 26 державних стандартів України, що діяли з 2012 року.

Кошторисні норми є обов’язковими для застосування при визначенні вартості будівництва об’єктів із залучення бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій і кредитів, наданих під державні гарантії.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто такий постачальник універсальних послуг

Хто такий постачальник універсальних послуг електроенергії, хто може укласти договір з постачальником універсальної послуги, та якими законодавчими актами при цьому регулюватись – у статті
18583

Національна програма інформатизації 2025

У статті розглянемо загальні умови закупівель за Національною програмою інформатизації. Дізнайтеся, коли публікувати повідомлення про укладений договір та як провести закупівлю до 500 тисяч гривень
77835

Електрична енергія — це товар чи послуга

Електроенергія — товар чи послуга? Це запитання часто виникає під час підготовки до закупівлі. Пояснимо, коли електроенергію відносити до товарів, а коли — до послуг, та які коди ДК застосовувати
364

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді