Виконання аналогічних договорів - зразок довідки
Навіщо вимагати довідку про виконання аналогічних договорів
Оскільки Держава теж зацікавлена у тому, щоб закупівлі здійснювали лише сумлінні постачальники, законодавцем було впроваджено спеціальну норму, яка допоможе замовникам перевірити учасників на надійність.
Так, за приписами п. 3 ч. 2 ст. 16 Закону № 922, замовник може встановити кваліфікаційний критерій, щодо необхідності документального підтвердження досвіду виконання аналогічного (або декількох) договорів.
Підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів: що вимагати
Таким документальним підтвердженням є лист-відгук та довідка(и) про інших замовників, які отримували раніше ТМЦ/послуги/роботи від учасника. Довідка дасть можливість замовнику зв’язатися із попередніми контрагентами учасника та перевірити, чи він – дійсно виконав попередній аналогічний договір бездоганно.
Важливо! Інформацію в довідці потрібно перевірити, на предмет того, чи виконав учасник аналогічний договір, адже саме по собі укладання договору не свідчить про його бездоганне виконання.
Що і як прописати у довідці
Формуючи вимогу про надання довідки, замовнику потрібно враховувати специфіку предмету закупівлі та не спричинити дискримінацію учасника.
Щоб досягти цієї мети, замовнику варто:
- уникати конкретизації предмету закупівлі. Наприклад, посилання на аналогічний договір поставки «дизпаливо», не дискримінує учасників. А якщо буде вимога «дизпаливо від Виробника «ОРЛЕН Летува», це вже – дискримінація. Навіть якщо продукція цього виробника замовнику подобається більше, це звужує коло учасників до контрагентів цього конкретного виробника;
- хоча Закон № 922 дозволяє вимагати підтвердження виконання декількох договорів, бажано вимагати виконання лише – одного. Так, замовник не дискримінує учасників, які на певному ринку – нещодавно.
Форма довідки про виконання аналогічних договорів
Довідку можна вимагати, як довільній формі, так і за зразком замовника. В останньому випадку, замовник сам визначатиме, яка інформація для нього є важливою, а учасник вже точно знатиме, що від нього вимагається.
Ще один важливий нюанс – потрібно вказати, чи замовник хоче бачити скан оригіналу, чи копії такої довідки.
Приклад довідки, затвердженої замовником
В залежності від специфіки предмета закупівлі, вид довідки може змінюватися, втім можна обрати такий:
Отже, замовник сам визначає, які документи підтвердять реальність наявного досвіду в учасника. Втім, лист-відгук від попереднього контрагента - полегшить роботу УО замовника. В той же час, щоб замовника не було звинувачено в дискримінації, він може написати: «надати довідку, або лист-відгук».