Засоби інформатизації 2025

Автор
консультант з публічних закупівель
Пояснимо, що варто знати замовнику про засоби інформатизації та які умови Обов’язкових вимог до створення (модернізації, модифікації, розвитку), адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації врахувати

Засоби інформатизації: що це

Засоби інформатизації — це комп’ютери, електронно-обчислювальна техніка, програмні продукти, інформаційні системи або їх окремі елементи, електронні комунікаційні мережі, що  використовуються для реалізації інформаційно-комунікаційних технологій (Закон України № 2807-ІХ від 01 грудня 2022).

Засіб інформатизації протягом життєвого циклу проходить такі стадії:

  1. ініціювання;
  2. проектування;
  3. розроблення та впровадження;
  4. промислова експлуатація;
  5. виведення з промислової експлуатації.

✔️Умови погодження договору з Мінцифри

 Під час створення (модернізації, модифікації, розвитку) засобу інформатизації замовник передбачає визначення у договорі:

  1. стадій виконання робіт або надання послуг згідно з етапами життєвого циклу засобу інформатизації;
  2. умов використання засобу інформатизації, що модернізується, модифікується або розвивається, як об’єкта права інтелектуальної власності;
  3. вимог щодо якості виконаних робіт або наданих послуг відповідно до умов технічних вимог та/або технічного завдання на засіб інформатизації;
  4. гарантійного строку на засіб інформатизації, що становить не менше одного року з дня приймання робіт або послуг за договором в цілому, та умов гарантійного обслуговування;
  5. умов використання створеного засобу інформатизації як об’єкта права інтелектуальної власності;
  6. умов передачі майнових прав на створений засіб інформатизації як на об’єкт права інтелектуальної власності;
  7. порядку впровадження засобу інформатизації на об’єкті інформатизації замовника та/або в інфраструктурі технічного адміністратора засобу інформатизації та/або надавача хмарних послуг чи центру обробки даних;
  8. умов надання технічної підтримки засобу інформатизації та користувачів (у разі потреби).

ВАЖЛИВО! Технічні вимоги до засобу інформатизації або технічна специфікація до предмета закупівлі, календарний план виконання робіт та/або надання послуг, калькуляція кошторисної вартості з надання послуг або виконання робіт та розрахунки витрат до неї є обов’язковими додатками до договору з надання послуг або виконання робіт із створення (модернізації, модифікації розвитку) засобу інформатизації.

Оскільки ці вимоги є обов’язковими, варто звернути увагу на Додаток 1 до них, де наведено перелік стандартів щодо Засобу інформатизації.

Локалізація програмного продукту

Локалізація програмного продукту здійснюється на основі Порядку локалізації, зазначеному вище.

Суб’єктами локалізації програмних продуктів є:

  • генеральний державний замовник НПІ;
  • замовники завдань, проектів, робіт з інформатизації НПІ;
  • виконавці завдань, проектів, робіт з інформатизації НПІ.

Генеральний замовник координує роботи з локалізації програмних продуктів для виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації.

Замовник забезпечує приведення програмних продуктів у відповідність із законами та іншими НПА, нормами і правилами, передбаченими законодавством, а також приймання робіт з локалізації програмних продуктів від виконавців.

Роботи з локалізації програмних продуктів можуть виконуватися як у складі завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації НПІ, так і окремо від них. При цьому закуповується відповідна кількість ліцензій на використання такого програмного продукту.

 Закупівля програмних продуктів, а також робіт з їх локалізації для виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації НПІ здійснюється замовником у порядку, визначеному законодавством у сфері публічних закупівель.

Погодження генеральним замовником робіт з локалізації програмних продуктів під час виконання НПІ здійснюється в порядку, визначеному Порядком № 119.

Роботи з локалізації програмного продукту виконуються лише за наявності ліцензії на використання такого програмного продукту, при чому з дотриманням Обов’язкових вимог та фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Замовник щороку не пізніше 1 березня подає генеральному замовнику інформацію про локалізований програмний продукт за формою згідно з додатком., а той  узагальнює подану замовниками інформацію про локалізований програмний продукт та щороку не пізніше 1 квітня оприлюднює її засобами ЄІСОНПІ

Важливо! Об’єктами локалізації є програмні продукти, які використовуються замовниками для виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації, включаючи окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації, що виконуються за рахунок видатків за бюджетною програмою «Національна програма інформатизації», а також галузеві і регіональні програми, проекти, роботи з інформатизації та програми, проекти, роботи з інформатизації органів місцевого самоврядування.

Національна програма інформатизації 2025
Вебінар на тему:
«Погодження закупівель проєктів інформатизації до 500 тис. грн з Мінцифри»

Переглянути запис

Національна програма інформатизації 2025

Вебінар на тему:

«Як погоджувати закупівлі за Національною програмою інформатизації на суму від 500 тис. грн»

Переглянути запис

Проекти інформатизації

Обов’язкові вимоги  передбачають наступні види проектів:

  • робочий проект — визначена технічним завданням проектна та робоча документація, що розроблена для реалізації технічного проекту та необхідна для створення, проведення випробувань, впровадження та експлуатації засобу інформатизації;
  • технічний проект — вид проектної документації, розроблений відповідно до технічного завдання, що містить детальний опис технічних характеристик, технічних рішень, методів розробки засобу інформатизації, а також заходів щодо його впровадження та експлуатації;
  • техноробочий проект — документ, розроблений на основі технічного завдання, що поєднує технічний та робочий проекти.

Управління проектами — діяльність, що передбачає організацію заходів, спрямованих на забезпечення виконання визначених завдань та досягнення цілей протягом визначеного періоду часу та обсягів необхідних фінансових, матеріально-технічних, людських та інших ресурсів.

При цьому на стадії проектування відбувається розроблення технічного проекту (затверджуються замовником та коригуються за результатами виконання етапів та/або комплексу робіт за ними на всіх стадіях життєвого циклу засобу інформатизації у разі такої потреби, відповідно до типової структури – додаток 6), а розробка робочого – на стадії розроблення та впровадження.

Розроблення робочого проекту здійснюється шляхом підготовки, оформлення та затвердження робочої та експлуатаційної документації, яка містить детальні рішення щодо реалізації технічного проекту, а також документацію, необхідну для тестування, проведення пусконалагоджувальних робіт, проведення випробувань засобу інформатизації та введення в промислову експлуатацію засобу інформатизації.

Робочий проект на створення (модернізацію, модифікацію, розвиток) засобу інформатизації розробляється відповідно до типової структури - додаток 7, затверджується замовником та коригується за результатами виконання етапів та/або комплексу робіт за ними на всіх стадіях життєвого циклу засобу інформатизації у разі такої потреби.

Можливе поєднання технічного та робочого проектів у техноробочий проект на створення (модернізацію, модифікацію, розвиток) засобу інформатизації.



зміст

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді