Коригувальний акт наданих послуг постачання електроенергії

Автор
консультант з публічних закупівель
Про умови формування акту коригування надання послуг – у статті

Замовник зазвичай складає акт коригування наданих послуг, щоб:

  • виправити помилки в основному акті наданих послуг;
  • відкоригувати ціну та провести остаточні розрахунки;

Найчастіше у замовника виникає потреба скоригувати акт наданих послуг за договором про закупівлю електроенергії.

Умови щодо коригувального акту, зокрема містить додаток 2 до Типового договору про участь у балансуючій групі гарантованого покупця — Порядок здійснення розрахунків балансуючої групи гарантованого покупця. Пункт 4 цього додатку передбачає, що за результатами розрахунку коригуючого платежу частки вартості врегулювання небалансу з урахуванням оновлених даних Гарантований покупець формує та направляє Учаснику:

    • коригуючий платіж;
    • акт коригування до акта приймання-передачі послуги з відшкодування частки вартості врегулювання небалансу електричної енергії БГ ГП у порядку, встановленому Договором. 

Зверніть увагу!

  • зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом;
  • зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

Стаття 632 Цивільного кодексу

Ціна договору про закупівлю є його істотною умовою, а змінити істотні умови договору замовник може у виняткових випадках, що передбачає пункт 19 Особливостей № 1178. Отже, щоб змінити ціну договору про закупівлю, укладайте додаткову угоду до договору. Зробити це зможете лише до виконання такого договору (до проведення розрахунків) та у межах строку дії договору.

Додаткові угоди до договору: зразки

Чи включати в умови договору коригувальний акт

Так, це варто зробити. Наведемо приклад із судової практики.

Судова справа № 921/540/23

«Укренерго» (позивач) звернулося до суду у зв`язку з порушенням умов договору про надання послуг з передачі електричної енергії в частині своєчасності оплати наданих послуг. Договір містив наступні умови:

  • у разі зміни планових обсягів послуги протягом розрахункового місяця, користувач передає ОСП повідомлення про зміну обсягів послуги протягом 5 робочих днів до моменту отримання такого повідомлення коригує розмір наступних планових платежів.
  • коригування обсягів та вартості наданої послуги відповідного розрахункового періоду здійснюється за уточненими даними комерційного обліку, що надаються адміністратором комерційного обліку протягом 10 календарних днів з дати проведення процесу врегулювання, що здійснюється згідно з правилами ринку.
  • оплату вартості послуги, після коригування обсягів та вартості послуг, користувач здійснює до 15 числа місяця, наступного за місяцем, у якому отримано акт коригування до акта приймання-передачі послуги (включно).
  • користувач здійснює підписання актів приймання-передачі послуги та актів коригування до актів приймання-передачі послуги відповідного розрахункового періоду протягом трьох робочих днів та повертає їх ОСП.

На виконання умов договору позивач направив відповідачу акти приймання-передачі за фактично надані послуги з передачі електричної енергії, а також відповідні акти коригування до означених актів приймання-передачі послуг.

Акти коригування підписані позивачем та відповідачем електронно-цифровим підписом. В цій справі суму основного боргу відповідач сплатив добровільно, в т.ч. за актами коригування  до означених актів приймання-передачі послуг.

Отже, в умови договору варто включати умову про можливість застосування коригувальних актів.

Акт коригування наданих послуг: зразок

Коригувальний акт наданих послуг Скачати зразок повністю

Тетяна Мішта

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді