Робоча група для УО: як правильно

UA RU
Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.

 

Робоча група для уповноваженої особи у 2022 році: чи дозволяє закон

Як поділити обов’язки між кількома УО

 

Для чого уповноваженій особі робоча група?

Припустимо, під час закупівель виникають запитання технічного характеру. Вони можуть стосуватися вимог до предмета закупівлі, його опису, технічних специфікацій, конкретних вимог щодо кваліфікації. Інші структурні підрозділи, зокрема працівники замовника, можуть надати УО необхідну допомогу.

Для створення робочої групи уповноважена особа:

  • вирішує, для чого саме потрібна робоча група: для однієї або усіх закупівель;
  • звертається до керівника із проханням залучити працівників необхідних підрозділів до такої робочої групи.

Завдання керівника замовника — видати розпорядче рішення про створення цієї групи.

 

У чому полягає функція робочої групи?

Увага! Робоча група уповноваженої особи не ухвалює рішення, а має дорадчий голос. Уповноважена особа може звертатися до такої групи на кількох етапах, а саме:

Припустимо, що уповноважена особа планує закупити комп’ютерне приладдя. Вона може не розбиратися у технічних нюансах, тому у пригоді стане робоча група, створена з фахівців із департаменту інформаційних технологій. Вони знатимуть, як скласти технічну специфікацію й безпомилково прописати вимоги.

 

У процесі розгляду тендерних пропозицій фахівці робочої групи проаналізують, наскільки запропонований учасником варіант відповідає висунутим вимогам та потребам замовника. Рекомендації та висновки робочої групи УО необхідно зафіксувати у протоколах. Завдяки цьому у майбутньому можна буде врегулювати претензії стосовно технічних характеристик закупленого предмета.

Таким чином, робоча група для уповноваженої особи максимально корисна. УО має можливість отримати допомогу й аргументувати свої рішення висновками робочої групи, особливо в тому випадку, якщо до неї залучені спеціалісти у відповідній сфері. Але пам’ятайте, що усі рішення УО ухвалює самостійно.зміст

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді