ФДМУ працює над запуском великої приватизації та діджиталізацією реєстрів

Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко і голова Фонду державного майна України Рустем Умєров під час зустрічі обговорили питання підготовки до великої приватизації, запуск пілотного проєкту з допомоги бізнесу оцінити збитки, завдані рф, та діджиталізацію реєстрів.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАКУПІВЕЛЬНИКА

Рустем Умєров повідомив, що протягом січня ФДМУ залучив 738 млн грн інвестицій на приватизаційних аукціонах. А в планах фонду – до кінця лютого отримати ще щонайменше 480 млн грн від продажу держмайна. Крім того, Фонд зберіг 72 млн грн завдяки запобіганню зловживанням у податковій оцінці.

Юлія Свириденко наголосила, що частка держави в економіці має зменшуватись, відтак більшість державних підприємств має знайти нових ефективних власників.

«Основна мета приватизації - економічне зростання. На занедбане виробництво приходить новий власник та вкладає кошти в його оновлення. Ми бачимо, що, попри війну, бізнес готовий інвестувати в українську економіку», - зазначила Перший віце-прем’єр.

Також сторони обговорили виконання доручень Уряду щодо передачі держпідприємств до Фонду держмайна, а також поточний статус управління ними.

Рустем Умєров запевнив співрозмовницю, що паралельно з цим ФДМУ працює над створенням прозорої системи управління землею, запуском великої приватизації та діджиталізацією реєстрів. В планах фонду – створення прозорої цифрової системи управління державними підприємствами.

Довідково

Влітку 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про швидку приватизацію, який значно прискорив процедури і скасував численні обмеження, що роками унеможливлювали продаж державних активів.

З вересня Фонд державного майна виставляє об’єкти на аукціони з приватизації через державну електронну торгову систему «Прозорро.Продажі».

Торік Фонд держмайна успішно провів 193 приватизаційних аукціони. Загальна сума переможних ставок склала 2,2 млрд грн. З них на кінець 2022 року було перераховано до держбюджету 1,7 млрд грн.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік змін до тендерної документації

Законодавство не встановлює форми для переліку змін до тендерної документації. Скачайте приклад оформлення змін до ТД, щоб оприлюднити інформацію в електронній системі закупівель
85

Інструменти та сервіси для закупівельника

Онлайн-інструменти закупівельника — це калькулятори й пошукові сервіси, які значно спростять вашу професійну рутину. Пропонуємо огляд найбільш затребуваних у закупівельній діяльності
8889

📅Весняний інтенсив від Держзакупівель для КП, КНП, держпідприємств

Щоб ви могли організувати закупівлі 2025 року у вашому підприємстві, провести їх без порушення законодавчих вимог, ми пропонуємо свою підтримку. Запрошуємо вас на інтенсивне навчання у сфері закупівель
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді