Лікарських засобів та обладнання на 2022 рік закуплено на 90%

Навіть в умовах війни МОЗ вдалося здійснити централізовані закупівлі лікарських засобів та обладнання на 2022 рік відповідно до плану.

Про це розповів заступник Міністра охорони здоров‘я Петро Ємець під час засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Так, вже здійснено центральних закупівель та укладено договорів на придбання ліків і медичного обладнання на 6,2 млрд грн, що складає 90% від передбачуваного плану на 2022 рік за номенклатурними позиціями. 10%, що залишились, — на стадії проведення тендерів чи укладання договорів.

«Централізовані закупівлі ліків та медобладнання на поточний рік перебувають на завершальному етапі, — повідомив Петро Ємець. — Зокрема, за 13 напрямами централізованого забезпечення закупівлі завершені повністю. Ще за 14 здійснені на 75-95%».

Загалом лікарських засобів закуплено на 4,9 млрд грн, обладнання — на 1,3 млрд. Зокрема, придбано:

  • обладнання для неонатального скринінгу;
  • наркозно-дихальні апарати;
  • апарати штучної вентиляції легень;
  • системи С-дуга;
  • комп’ютерні томографи;
  • ендоскопічні системи;
  • обладнання для НДСЛ «Охматдит».

За підсумками закупівель цього року МОЗ та Національна агенція «Медичні закупівлі України» розраховують зекономити близько 1 млрд грн. Ці кошти планується направити на закупівлі ліків за договорами керованого доступу (ДКД). Ця процедура дозволяє вести перемовини щодо придбання ексклюзивних ліків безпосередньо з виробниками на умовах конфіденційності та сплачувати в декілька разів меншу вартість, ніж у разі звичайних закупівель. Наразі МОЗ проводить перемовини щодо придбання понад 10 препаратів (СМА, інші орфанні захворювання, онкологія).

Слід зазначити, що постачання ліків, придбаних у 2022 році, вже розпочалося і триватиме до березня. При цьому на деякі групи медпрепаратів, як, наприклад, доросла та дитяча онкологія, постачання ліків прискорюють, аби не виникло дефіциту ліків у медзакладах. Це дозволить безперервно забезпечувати пацієнтів необхідними лікарськими засобами, що вкрай важливо в умовах війни.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4094

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6069

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40780

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6221

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді