Затвердили вимоги до ідентифікаційної позначки на харчових продуктах

Ідентифікаційну позначку наноситимуть безпосередньо на харчовий продукт, його пакування або на етикетку до моменту вивезення з потужності.

Вимоги до ідентифікаційної позначки та порядку її нанесення (далі - Вимоги № 684) Мінагрополітики затверджує наказом від 14.09.2022 № 684, який Мін’юст зареєстрував 29.09.2022. Це:

  • дає змогу операторам ринку простежувати якість харчових продуктів;
  • забезпечує реалізацію прав споживачів щодо отримання інформації про харчові продукти;
  • наближує Україну до виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.

«Ідентифікаційна позначка - позначка овальної форми, яка містить реєстраційний номер потужності, наноситься з метою забезпечення простежуваності на харчові продукти тваринного походження, щодо яких не передбачене нанесення позначки придатності та які вироблені на потужностях, на які видано експлуатаційний дозвіл».

Із пункту 6 Вимог № 684

Ідентифікаційну позначку можна наносити безпосередньо на харчовий продукт тваринного походження, його первинне пакування/пакування або етикетку.

Ідентифікаційна позначка має містити:

  • слова «Україна» або «UA»;
  • реєстраційний номер потужності, який присвоюють потужності, на яку видали експлуатаційний дозвіл.

За реєстраційним номером потужності споживачі та державні інспектори зможуть установити виробника харчового продукту (доступ до Реєстру операторів ринку та потужностей харчових продуктів, на які видано експлуатаційний дозвіл, - вільний).

Вимоги № 684 набудуть чинності за два роки з дня скасування воєнного стану. Харчові продукти, які не відповідатимуть Вимогам № 684, можуть перебувати в обігу до завершення мінімального строку придатності або граничного терміну споживання (дати «вжити до»).

Джерело: наказ Мінагрополітики «Про затвердження Вимог до ідентифікаційної позначки та порядку її нанесення» від 14.09.2022 № 684

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41095

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6164

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4340

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6301

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді