Арештовані готелі та санаторії Уряд пропонує перетворити на житло для ВПО

Уряд планує створити механізм передачі майна, яке було заарештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), в управління виконавчої гілки влади та підприємствам держсектору або приватним управителями з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) соціальним житлом.
image30

Моніторинг прямих договорів: дороговказ від Держаудитслужби

Про це йшлося на нараді під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко.

На зустрічі були присутні: Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, а також представники міністерств, Фонду державного майна України, АРМА, Державного бюро розслідувань (ДБР) та інші.

Як розповів представник АРМА, ідея нового механізму полягає в тому, що поки йдуть розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого об’єкта, який заарештований і знаходиться в розпорядженні агентства, буде об’явлено конкурс на відбір управителя такого майна з обов’язковою умовою того, що частина такого об’єкта має передаватись на потреби внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Зараз у нас є близько 80 об’єктів нерухомості, які ми можемо виставляти на конкурс з пошуку нових управителів. Це бази відпочинку та готелі, за якими йдуть судові тяжби, вони заарештовані та знаходяться в управлінні АРМА. До складу кожного готелю чи бази відпочинку може входити декілька об’єктів нерухомості. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передачу 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб», - заявив тимчасово виконуючий обов'язки Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Дмитро Жоравович.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко, доступ до таких конкурсів мають отримати, як приватні, так і державні підприємства. 

«Ми маємо вирішити поточну ситуацію, коли з одного боку в нас є багато внутрішньо переміщених осіб, а з іншого - є заарештовані об’єкти, які знаходяться в розпорядженні АРМА і по яких йдуть судові справи. Нам треба розробити механізм, за яким би доступ до конкурсів АРМА мали, як державні, так і приватні підприємства. Міністерства можуть виходити на такі конкурси через Держпідприємства, які є в їх підпорядкуванні. Держава зацікавлена у збереженні і функціонуванні цих об’єктів», - заявила Юлія Свириденко.

Також сторони обговорили необхідність прийняття проектів законів України: “Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6420) та “Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6421), які вже були ухвалені в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

«За нашими оцінками з 1991 року через різні схеми в держави було “зрейдерено” майна на 2 млрд доларів. Воно має бути повернуто до державної власності, а потім вже приватизоване за прозорою схемою», - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Також за результатами наради було прийняте рішення доручити АРМА опрацювати питання щодо можливості встановлення у договорах управління активами обов’язку для управителів щодо передачі частини активів на соціальні потреби:

  • для розміщення у безпечних регіонах внутрішньо переміщених осіб;
  • для реабілітації військовослужбовців;
  • інші соціальні потреби, обумовлені наслідками воєнної агресії проти України.

АРМА має опрацювати разом з Мінекономіки, Мінфіном, Мінреінтеграції, Фондом державного майна та іншими заінтересованими органами влади питання щодо внесення змін до законодавства для передачі майна, яке тимчасово знаходилось в управлінні Федерації профспілок України, заарештовано та передано до АРМА, в управління виконавчої гілки влади та порядку його фінансування з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальним житлом.

Детальніше список об’єктів на сайті Міністерства економіки.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Індикатори ризиків публічних закупівель 2025

У вересні 2024 року Мінфін оновив методику визначення та перелік індикаторів ризиків. Пояснимо, що собою являють індикатори ризику, як вони впливають на закупівлі та що потрібно враховувати замовникам у 2025 році
5566

Що таке конфлікт інтересів

Якщо ви проводите публічні закупівлі, маєте чітко розуміти, що таке «конфлікт інтересів». Якщо цього не врахуєте, ризикуєте наразитися на штраф та визнання договору недійсним. Головне про види конфліктів, відповідальність та запобігання їм — роз’яснює експерт
10249

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
17157

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
46942

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді