На «Доступні кредити 5-7-9%» в 2023 році передбачено 16 млрд грн

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-зустрічі з представниками аграрних асоціацій пообіцяла підтримку фінансування аграрного бізнесу в наступному році, зокрема, на «Доступні кредити 5-7-9%» в проєкті бюджету на 2023 рік передбачено 16 млрд грн.

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко разом з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським та головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим провели онлайн-зустріч з представниками аграрних асоціацій.

Під час зустрічі було обговорено нагальні питання, що турбують підприємців, та які потребують оперативного вирішення задля сприяння розвитку агробізнесу в Україні.

Основні питання, що піднімали аграрії:

  • бронювання працівників;
  • робота підприємств на тимчасово окупованих територіях;
  • взаємодія з торговими мережами.

«Ми працюємо над тим, щоб працівники підприємств, які критичні для функціонування економіки, були заброньовані. За цей час ми до прийняття відповідного закону забронювали вже понад 700 тисяч осіб. На цьому тижні Верховна Рада має проголосувати законопроєкт 7687, яким передбачено, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, що працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Паралельно з цим Мінекономіки розробляє проєкт порядку, що буде визначати чіткі та зрозумілі критерії, умови та порядок бронювання військовозобов’язаних працівників», - запевнила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також під час зустрічі піднімалось питання про роботу аграріїв на тимчасово окупованих територіях. Адже їх господарча діяльність підпадає під дію закону про колабораційну діяльність.

«Відповідний законопроєкт ми писали разом з вами, і зараз він знаходиться у відповідному Комітеті. Кожного дня ми спілкуємося з депутатами і сподіваємось пришвидшити розгляд цього документу», - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

У свою чергу голова парламентського комітету Данило Гетманцев пообіцяв, що найближчим часом на Комітеті буде розглянуто законопроєкт 7720, яким передбачено звільнення від сплати єдиного податку четвертої групи аграріїв, земельні ділянки яких окуповано. Проте в Україні досі не створений Реєстр окупованих територій.

Також на зустрічі обговорювались питання врегулювання термінів розрахунків торговельних мереж з постачальниками та заборона недобросовісних торговельних практик. Сторони прийшли до згоди, що якщо найближчим часом це питання не вдасться врегулювати за взаємною згодою сторін, то Уряд буде ініціювати розробку відповідного законопроєкту, який би регулював терміни розрахунків з постачальниками.

Також Юлія Свириденко пообіцяла підтримку фінансування аграрного бізнесу в наступному році. Проєкт Бюджету на 2023 рік передбачає фінансування Фонду розвитку підприємництва, який реалізує, серед іншого, державну програму «Доступні кредити 5-7-9 %», на суму 16 млрд грн. Частина коштів піде у тому числі на компенсації відсотків за кредитами сільськогосподарським товаровиробникам. Загалом же ці кошти будуть спрямовані на реалізацію державних програм: “Доступні кредити 5-7-9%”,  “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%”.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
156

Інструкція з підготовки тендерної пропозиції

Підготувати тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації буває нелегко. Наша стаття зекономить ваш час, коли вирішите подати свою тендерну пропозицію на участь у публічній закупівлі
7071

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2420

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді