Україна збільшує експорт електроенергії до ЄС

Європейська енергосистема ENTSO-E збільшила до 300 МВт доступну пропускну спроможність для експорту електроенергії з України до ЄС.
image28

Моніторинг прямих договорів: дороговказ від Держаудитслужби

Як повідомляє Укренерго, - доступний обсяг міждержавних перетинів для експорту/імпорту електроенергії між Україною та ENTSO-E збільшено на 50 МВт в денні та вечірні години доби. Зокрема, з 7:00 до 23:00 (за європейским часом) (16 годин поспіль) – в понеділок-п’ятницю та з 9:00 до 23:00 (за європейським часом) (14 годин поспіль) – в суботу-неділю. В решту годин доби величина доступного перетину залишиться на попередньому рівні. Перший день поставки зі збільшеними обсягами – 5 вересня.

Дане рішення оператори системи передачі (ОСП) континентальної Європи ухвалили 02.09.2022 року на засіданні Регіональної групи Континентальна Європа ENTSO-E.

Таким чином загальний обсяг доступної пропускної спроможності електромереж між енергосистемами України та ЄС в денні та вечірні години збільшився до 300 МВт, а в нічні залишиться на рівні 250 МВт.

У перший день поставки 5 вересня 2022 року на аукціонах з доступу до міждержавних перетинів в денні та нічні години він розподілятиметься в напрямку Румунії в обсязі 125 МВт, а Словаччини – 175 МВт. А вже з 6 вересня – в обидві країни порівну: по 150 МВт вдень й ввечері та по 125 МВт вночі до кожної країни.

Регіональна група вирішила збільшити доступну пропускну спроможність між мережами Україною та ЄС лише в денні та вечірні години, коли рівень споживання традиційно високий. А під час нічного «провалу» споживання величина доступної пропускної спроможності перетинів залишилася без змін.

В Укренерго зазначають, що для подальшого перегляду обсягу експорту електроенергії з України, ENTSO-E необхідно провести додаткові розрахунки режимів роботи українських АЕС в умовах потенційних аварійних ситуацій в європейській енергосистемі. НЕК «Укренерго» надасть європейським партнерам активну допомогу у фіналізації цього дослідження та подасть ENTSO-E запит на додаткове розширення експортних потужностей ще в поточному місяці.

Слід нагадати, що з моменту пробної синхронної роботи енергосистем України та континентальної Європи 16 березня комерційний обмін електроенергією між Україною та країнами ЄС не був дозволений.

7 червня 2022 року Регіональна група Континентальна Європа погодило поетапне розширення можливостей для експорту та імпорту електроенергії між Україною та сусідніми країнами ЄС за умови впровадження організаційно-технічних передумов.

НЕК «Укренерго» разом з іншими ОСП ENTSO-E виконали необхідні передумови. В результаті було відновлено обмежений імпорт/експорт електроенергії між Україною, Румунією та Словаччиною. З 30 червня 2022 року доступна пропускна спроможність між цими країнами становила 100 МВт, а з 30 липня 2022 року її було збільшено до 250 МВт. Можливості для подальшого збільшення доступної потужності для міждержавної торгівлі електроенергією між Україною та ЄС регулярно оцінюються ENTSO-E на основі міркувань стабільності та безпеки синхронної роботи енергосистем України та континентальної Європи.

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік локалізованих товарів із змінами

Замовник закуповує товари за переліком визначеним Законом № 922 та додатковим переліком визначеним постановою КМУ №782 , виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до цих переліків
2237

Тендер на юридичні послуги

У консультації пояснимо, як правильно провести тендер на закупівлю юридичних послуг. Та надамо приклади умов договору про юридичні послуги на тендер
1524

Хто такий постачальник універсальних послуг

Хто такий постачальник універсальних послуг електроенергії, хто може укласти договір з постачальником універсальної послуги, та якими законодавчими актами при цьому регулюватись – у статті
18640

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді